كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
اصل و نسب و دین های ایرانیان باستان

اصل و نسب و دین های ایرانیان باستان

نویسنده: عبدالعلی عظیمی
ناشر: مولف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 540
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1374- دوره چاپ: 3

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ لبه پایینی حدود سی صفحه آخر کتاب تاخوردگی دارد

 

مروری بر کتاب

مصور

از دیرباز آرزو بردل و چشم به راه آن بودم که استادان فن تاریخ و تاریخنگاران فرزانه ایرانی از رسم و روش متداول پا فراتر نهاده از گذشته های هر چه دورتر میهن ارجمندمان ایران و از اصالت فرهنگی، اجتماعی و سیاسی آن که به هزاران سال پیش از مادها می رسد و از گوهر پاک ایرانیان آریائی نژاد که در دین و دانش، یکه تاز پهنه گیتی و در سایه خداوند فرخنده، مردمی خداپرست، راستگو و درست کردار بوده اند، چنانکه شایسته ملک و ملتی با این ویژگیهاست سخن به میان آورند.

مسیحیان به طور کلی همه مراسم و آداب میترائیسم را به خود منتسب ساختند مراسم عشا ربانی و شام مقدس که در آن عیسی با حواریون خود شام خورد و پس از آن به صلیب کشیده شد و به آسمان صعود کرد همه و همه از مراسم میترائیسم گرفته شده است.

در دین زرتشت برای اولین بار بهشت و جهنم مطرح شده و ادیان دیگر از آن اقتباس کرده اند دین زرتشت در آئین یهود و بخصوص در زمان تبعید یهودیان اثر گذاشته بعضی از یهودیان متعصب براین باور هستند که گاتاها برگرفته از کتاب عهد عتیق {تورات } است.ولی صدرصد اشتباه است.

کسی که تورات را بخواند متوجه می شود که یهوه {نام خدای یهودیان } خدای غضبناک و آتشین مزاج است خدای تورات به غارت و جنگ علاقمند است و قتل عام کودکان و زنان را تائید می کند یهوه متعصب و بی گذشت است ؛ برای ما خیلی پیش اومده که در دعوا یا جاهای دیگه شنیده باشم که طرف میگه یه کاری میکنم برای هفت پشت ات بس باشه یا همچین حرفهای این حرف برگرفته از کتاب تورات است چون در خیلی از جاهای تورات یهوه به صراحت می گوید که اگر سخنان مرا گوش ندهید هم خودتان و هم هفت نسل از فرزندانتان را عذاب می دهم در حالی که گاتاها از محبت و راستی و مهر صحبت می کند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اصل و نسب و دین های ایرانیان باستان

  • ناشر: مولف
  • کد کتاب: 116980 - 104/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: عبدالعلی عظیمی, تاریخ ایران باستان, تاریخ ادیان, تاریخ ادیان ایرانی, آریایی ها, ادیان ایرانی, تاریخ تمدن ایران, اقوام آریایی, کتاب اصل و نسب و دین های ایرانیان باستان