منو
سبد خرید

اصطلاحات صوفیان

اصطلاحات صوفیان
درحال حاضر موجود نمی باشد
اصطلاحات صوفیان
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 108993
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 23
0 ریال

اصطلاحات صوفیان

نویسنده: مرضیه سلیمانی
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 550
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

متن کامل رساله مرآت عشاق از مولفی ناشناخته

مرضیه سلیمانی مترجم و پژوهشگر عرصه دین و عرفان،سال‌هاست باترجمه‌ مقالات و انتشار آنها در نشریات مختلف فعالیت می‌کند. آثار او در روزنامه‌های مختلف نظیر همشهری،شرق، اعتماد و ... مجلات تخصصی نظیر نمایه پژوهش،اخبار ادیان،کتاب ماه دین،فرهنگ و پژوهش، کتاب ماه تاریخ، اطلاعات حکمت و معرفت ، خردنامه همشهری و... منتشر شده است. وی بخشی از مدخل‌های دانشنامه تمدن‌های جهان و دائره‌المعارف ادیان را نیز ترجمه کرده که در دست انتشار است.

به گفته این مترجم و مصحح، صفحه نخست نسخه خطی «مرآت العشاق» افتادگی داشت و به همین دلیل نام نویسنده آن مشخص نیست. این کتاب اصطلاحات صوفیان را از زاویه‌ای شرح می‌دهد که می‌توان آن را مرز میان شعر و تصوف دانست.

وی این کتاب را بر اساس سبک‌شناسی و شاهد مثال‌های آن، متعلق به قرن نهم تا دوازدهم دانست و درباره تفاوت‌های چاپ جدید تصحیح آن با چاپ نخست، گفت: شاعرانی که شعرهایی از آنها در کتاب آمده بود و برای ما ناشناخته بودند، شناسایی و به کتاب اضافه شدند. من این کتاب را به دایره‌المعارف تبدیل کرده‌ام، به این طریق که می توان تعاریف هر یک از اصطلاحات را با مراجعه به منابع مختلف تکمیل کرد.

همچنین مفاهیمی که در کتاب بدون تعریف باقی مانده بودند، تعریفی برایشان ارایه شد. اضافه کردن این بخش‌ها به کتاب سبب افزایش تعداد صفحات آن تا هشتاد صفحه شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات