اشک آنجلا

اشک آنجلا

نویسنده: فرانک مک کورت
مترجم: زهرا تابشیان
ناشر: دشتستان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 520
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1

کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

تجربه ای درخشان در زندگینامه نویسی برنده جوایز انجمن نقادان کتاب کشور، و لوس آنجلس تایمز و شورای کتاب سال آمریکا هر چند گاه یک بار خواننده ای خوشبخت به کتابی بر می خورد که تاثیری نازدودنی بر ذهن و فکر وی بر جا می گذارد.این تاثیر ناشی از خواندن اثری است که وی می خواهد همه پیرامونیان خویش را بی درنگ در لذت خواندنش با خود سهیم گرداند... زندگانی فرانک مک کورت و شیوه موثر روایت این زندگی همه آنچه را که لازمه انسانیت است و باید بدانیم بر ما اشکار می سازد .( لینا لانن مطبوعات آزاد دیترویت)

خاطرات کودکی فراوان خوانده ایم ولی اجاق سرد آنجلا چیز دیگری است. فرانک مک کورت، نویسنده ایرلندی تبار، در این کتاب ستایش شده، از سال های بسیار سخت کودکی و نوجوانی خود در ایرلند می گوید ولی نه آن چنان که ما را بگریاند.
برعکس ما را سرگرم می کند، می خنداند، و واقعیت تلخ و شیرین زندگی خود را در کنار مادری فداکار و پدری می خواره و گریز پای برای ما بیان می کند. مترجم با استادی توانسته است متن و روح کتاب را به فارسی برگرداند.
اجاق سرد آنجلا در همان سال انتشار خود برنده جایزه پولیتسر و جایزه انجمن ملی منتقدین کتاب آمریکا گردید، هفته ها و هفته ها در صدر کتاب های پرفروش باقی ماند، و فیلمی بر پایه داستان آن ساخته شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اشک آنجلا

  • ناشر: دشتستان
  • کد کتاب: 74459 - 11/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: فرانک مک کورت, زهرا تابشیان, داستان های ایرلندی, داستان های انگلیسی, کتاب اشک آنجلا