كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
اشرف الانبیاء ؛ حضرت محمد بن عبدالله صلی الله علیه و آله پیامبر اعظم

اشرف الانبیاء ؛ حضرت محمد بن عبدالله صلی الله علیه و آله پیامبر اعظم

نویسنده: یدالله بهتاش
ناشر: سبحان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 440
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

شخصیت پیامبر اعظم دارای ابعاد وسیع و والائی است که در جهت معنویت به سدره المنتهی رسیده (و لــقد رآه نــزله اخــری عــند سدره المنتهی1) و در پرواز مــعراجـیش بــه مــقام (‌قاب قوسین او ادنی2) رسیده و خداوند بزرگ اخلاق آن حضرت را با تعبیر عظیم یاد نموده است (‌انک لعلی خلق عظیم3) شخصیتی که تمامی ملک و ملکوت، اماکن و ازمنه به برکت وجود با عظمت او آفریده شده و از ذره تا کرات و انس و جن و ملک از سفره پربرکت آن حضرت، از هستی بهره مند شدند. (‌لولاک لما خلقت الافلاک4) و خداوند متعال در سند متقنش او را به عنوان اسوه همه عصرها و نسل ها معرفی نمود (‌لقد کان لکم فی رسول الله اسوه حسنه5) اما جوامع اسلامی با دارا بودن چنین ذخایرعظیم و ارزشمندی نتوانسته از او بهره وافی ببرند بلکه در مقابل دشمنان کینه توز و کوردلان اهانت به ساحت مقدس آن حضرت را در دستور کار خود قرار دادند.

...اکثر محدثان و مورخان بر این قول اتفاق دارند که تولد پیامبر، در ماه «ربیع الاول» بوده، ولى در روز تولد او اختلاف دارند.

محدثان شیعه می گویند: آن حضرت، در هفدهم ماه ربیع الاول روز جمعه، پس از طلوع فجر چشم به دنیا گشود و در سالى که اصحاب فیل، فیل آوردند براى خراب کردن کعبه معظمه و به حجاره سجیل عذاب شدند.
مشهور میان اهل تسنن این است: ولادت آن حضرت، در روز دوشنبه دوازدهم همان ماه اتفاق افتاده است. ولادت پیامبر با معجزاتی در جهان همراه بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اشرف الانبیاء ؛ حضرت محمد بن عبدالله صلی الله علیه و آله پیامبر اعظم

  • ناشر: سبحان
  • کد کتاب: 61978 - 53/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 160,000ریال
  • 140,000ریال

برچسب ها: یدالله بهتاش, تاریخ اسلام, شیعه, حضرت محمد(ص), اسلام, کتاب اشرف الانبیاء ؛ حضرت محمد بن عبدالله صلی الله علیه و آله پیامبر اعظم