کتاب اشتها آورها ؛ آشپزی به سبک فرانسوی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب آشپزی انتشارات اخوان

اشتها آورها ؛ آشپزی به سبک فرانسوی
نویسنده: مریم عابدی
ناشر: اخوان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 58
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1
کد کتاب: 97476

 

مروری بر کتاب
آشپزی فرانسوی تکنیک های برتر و تجهیزات پیشرفته و کامل مورد نیاز بسیاری از شغل ها را توسعه داد. در برخی از خانواده ها پخت و پز در قابلمه و ماهیتابه های مخصوص کِرپ نسل به نسل انتقال می یابد.

صحبت از کشور فرانسه که می‌شود، تفاوتی نمی‌کند در مورد چه موضوعی باشد، هر چیزی از این کشور با ته چاشنی‌ای از ذوق و هنر پیوند خورده است.فرانسوی ها غذا را به شکل یک هنر ارتقا دادند. در هیچ کجای دیگر دنیا مردم به اندازه فرانسوی ها به آنچه که تصمیم دارند بخورند و نحوه خوردن آن، توجه نمی کنند.

دلیل آن می تواند اتفاقاتی باشد که در تاریخ فرانسه رخ داده است مانند انقلاب کبیر فرانسه و یا انضباط حاکم بر سیستم آموزش و پرورش، کیفیت مواد غذایی و خلاقیت سرآشپزان و یا خیلی ساده تر، علاقه به غذاهای لذیذ که در این کشور زیاد به چشم می خورد.

بسیاری از غذاهای فرانسوی‌ها را سس‌ها تشکیل می‌دهند. در واقع، سس‌ها نقش مهمی در تهیه غذاهای فرانسوی دارند. اغلب سس‌های فرانسوی را با استفاده از نشاسته یا راکس (به آردی می‌گویند که در کره تفت می‌دهند) غلیظ می‌کنند. از انواع سس‌های رایج فرانسوی می‌توان به سس بشامل( که اساس آن آرد و شیر است)، سس مایونز، سس‌های کره‌ای، سس گوجه‌فرنگی (که به سس مادر معروف است و در تهیه بسیاری از سس‌ها از آن استفاده می‌شود) و در نهایت سس پنیر (معروف‌ترین سس فرانسوی) اشاره کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اشتها آورها ؛ آشپزی به سبک فرانسوی

  • ناشر: اخوان
  • کد کتاب: 97476
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: مریم عابدی, آشپزی فرانسوی, آشپزی