كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
اشارات سلوکی وحیدنامه

اشارات سلوکی وحیدنامه

نویسنده: علی اکبر بصیری ( بصیرالدین) - محمد خواجوی
ناشر: مولی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 105
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

خداوند کریم کارساز را سپاس گزاریم که دگرباره عنایت فرمود و بخش دوم «اشارات سلوکی در هفت خوان رستم» ملقب به «وحید نامه» را از آن جا که گمان نمی رفت در اختیار مصحح قرار داد.

همان گونه که گذشت؛ رستم نماد سالکی است که با رخش عنایت ازلی و بدرقه همت طائر قدس انسان کامل و خیل لشکر خویش به نبرد با نفس درون مایه می پردازد تا کاووس شاه جان را از بند و حصار نفس بد فرجام رهایی بخشد.

این کتاب در بردارنده داستان «رسم سالک» و چگونگی غلبه وی بر نفس اماره و رسیدنش به حضرت جانان به نظم است و شاعر از زبان وی خطاب به حضرت معشوق سخنان نغز و سرشار از اشارات سروده و در این بیان به تأویل سوره‌هایی از قرآن مجید نیز پرداخته است که از آن جمله می‌توان به سوره‌های مبارکه نباء؛ قیامت؛ فتح؛ دهر و الرحمن اشاره کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اشارات سلوکی وحیدنامه

  • ناشر: مولی
  • کد کتاب: 110131 - 3/5
  • موجودی: در انبار
  • 380,000ریال
  • 280,000ریال

برچسب ها: علی اکبر بصیری, محمد خواجوی, ادبیات قدیم فارسی, شعر فارسی, شعر عرفانی, ادبیات عرفانی, ادبیات تصوف, کتاب اشارات سلوکی وحیدنامه