كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
اسیر خاک؛ مجموعه داستان

اسیر خاک؛ مجموعه داستان

نویسنده: فریدون تنکابنی
ناشر: فرزین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 124
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1360 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت :  عالی ~ در حد نو

 

مروری بر کتاب

مجموعه داستان

بشر موجودی است تنبل که آنچه نکرده، از روی تنبلی نکرده، و آنچه کرده هم به خاطر تنبلی کرده است. بشر تصمیم نگرفت روی دو پا راه برود، بلکه تصمیم گرفت دیگر روی چهار دست ه پا راه نرود. از این که هر چهار دست و پایش با زمین سخت و ناهموار و خطرناک تماس داشته باشد، از این که مجبور باشد تا حد درد، گردن دراز کند و کله را بالا بگیرد، خسته شد و در یک لحظه تصمیم گرفت دیگر دست هایش را بر زمین نگذارد تا راحت تر باشد و بتواند هنگام راه رفتن دست ها را تکان بدهد و سر را راست بگیرد و به جانوران دیگر فخر بفروشد....

فریدون تنکابنی (زاده ۱۳۱۶ خورشیدی) طنزپرداز و داستان‌نویس ایرانی است او در سال ۱۳۱۶ خورشیدی در تهران متولد شد. تنکابنی در آثارش بیشتر به انتقاد اجتماعی و زندگی بی امید معلمان و کارمندان پرداخته است. تنکابنی در قطعه های کوتاه این کتاب با نگاهی گذرا به مکان های عمومی و ثبت مکالمه های مردم و هجو جشن های دولتی ، ابعاد مختلف زندگی مردم تهران را تصویر کرده است . 

فهرست

- مردی که مرد
- تخم مرغ دزد
- خدا، شیطان و بلیط بخت آزمایی
- بیرون و اندرون
- از بلوار تا دربند...و بالعکس
- مادربزرگ خواب نبود
- اسیر خاک
- اب و ابن و روح القدس(فانتزی)

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اسیر خاک؛ مجموعه داستان

  • ناشر: فرزین
  • کد کتاب: 109288- 36/4
  • موجودی: در انبار
  • 260,000ریال

برچسب ها: فریدون تنکابنی, داستان های کوتاه فارسی, کتاب اسیر خاک