کتاب اسکندر مقدونی ؛ رهبران جهان باستان فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیای جهان انتشارات ققنوس

اسکندر مقدونی و نسخه براونینگ

نویسنده: ترنس راتیگان
مترجم: رضا شیرمرز
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 180
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

ترنـس مـروین رتیگان ــ یکی از مشهورترین و مهم‌ترین درام‌نویسان قرن بیستم انگلستان ــ در ژوئن سال ۱۹۱۱ در کنسینگتونِ جنوبی در لندن چشم به جهان گشود و تحصیلاتش را در هارو، ترینیتی و آکسفورد تکمیل کرد. نمایشنامه‌های او پیشینه طبقه متوسط را به تصویر می‌کشد. نمایشنامه «فرانسوی بدون اشک» اولین موفقیت تئاتر او (در سال ۱۹۳۶) محسوب می‌شود. رتیگان در سال ۱۹۳۹ نمایشنامه‌ای با عنوان «پس از رقص» نوشت و طی این درام اجتماعی و طنزآلود، به نقصان حاصل از دخالت سیاست در دنیای شخصی شهروندان پرداخت. شروع جنگ جهانی دوم، هرگونه فرصت بلندمدت را برای خلق اثر از او گرفت. پس از جنگ، رتیگان با نوشتن درام و کمدی‌های «پسر خانواده وینسلو» (۱۹۴۶) و «نسخه براونینگ» (۱۹۴۸)موقعیت خود را به عنوان درام‌نویس به اثبات رسانید.

در سال ۱۹۶۲ پزشکان اعلام کردند که ترنس رتیگان، دچار سرطان خون شده است، اما او پس از دو سال بهبود یافت. او در سال ۱۹۶۸ دوباره به این بیماری مهلک دچار شد. رتیگان انگلستان را ترک کرد. تا پایان ۶۰ سالگی در برمودا زیست، در اوایل ۷۰ سالگی به بریتانیا برگشت و در سال ۱۹۷۷ چشم از جهان فرو بست. پانزده سال پس از مرگش، با اجرای نمایشنامه «دریای عمیق آبی» به کارگردانی کارل ریز، رتیگان به یکی از بهترین درام‌نویسان قرن بیستم تبدیل شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اسکندر مقدونی ؛ رهبران جهان باستان

  • ناشر: قطره
  • کد کتاب: 101502 - 113/2
  • موجودی: در انبار
  • 100,000ریال

برچسب ها: ترنس راتیگان, رضا شیرمرز, تاریخ جهان باستان, اسکندر مقدونی, تاریخ یونان, تاریخ جهان, داستان های تاریخی, کتاب اسکندر مقدونی و نسخه براونینگ