منو
سبد خرید

اسکندر در قلمرو امپراتوری ایران

اسکندر در قلمرو امپراتوری ایران
-12 %
اسکندر در قلمرو امپراتوری ایران
  • موجودی: موجود
  • مدل: 126872 - 18/2
  • وزن: 0.70kg
395,000 ریال
450,000 ریال

اسکندر در قلمرو امپراتوری ایران

نویسنده: هارولد لمب
مترجم: صادق رضازاده شفق
ناشر: کتاب پارسه - زرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 347
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

درباره‌ی زندگی یکی از بزرگترین و برجسته‌ترین سرداران یونانی به زبانی شیوا و با روایتی داستان‌گونه و بر اساس منابع و مأخذ معتبر.این اثر به دوازده سال حضور اسکندر در مشرق‌زمین می‌پردازد.

هارولد لمب می‌گوید: «در مطالعه‌ی مراجع و منابعی که در دسترس بود بر من معلوم شد که دین و فرهنگ عالی ایران در شخص اسکندر که از او به عنوان جهانگشا یاد می شود تأثیر قطعی داشته است. تصور می‌کنم ایران بود که اسکندر را با تمدن خود تسخیر کرد و نقشه‌های او را برای بعد به وی الهام کرد.»

عمر امپراتوری هخامنشیان، که کورش بنیان گذاشته بود، در زمان داریوش سوم، با حملة اسکندر مقدونی به پایان رسید و اسکندر و جانشینانش (سلوکیان) برای مدتی بر ایران حکومت کردند. اسکندر در 27 سالگی به پادشاهی رسید و در مدتی کوتاه توانست امپراتوری بزرگی از رود سند تا یونان و مقدونیه در اروپا ایجاد کند. وی پس از سه جنگ منظم با سپاهیان هخامنشی توانست وارد شوش و تخت‌جمشید، پایتخت‌های هخامنشیان شود و تخت‌جمشید را به آتش بکشد.

اسکندر پس از تصرف تمام قلمرو هخامنشیان، هنگامی که به بابل بازگشت، بر اثر تب از دنیا رفت. این رمان تاریخی به روزهای زندگی سردار مقدونی و نبردها و اقدامات وی اختصاص دارد. نویسنده مسیر لشکرکشی اسکندر از مقدونیه به سمت ایران و نبردهای صورت رفته را دنبال و زندگی ماجراجویانة وی را تا روزهای مرگ توصیف می‌کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات