دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

اسکار و خانم صورتی

اسکار و خانم صورتی

نویسنده: اریک امانوئل اشمیت
مترجم: مهتاب صبوری
ناشر: بازتاب نگار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 80
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

اسکار پسربچه‌ای ده ساله است که به دلیل بیماری سرطان روزهای پایانی زندگی‌اش را در بیمارستان می‌گذراند. مادربزرگ (بانوی صورتی پوش) در کنار اسکار به او دلداری می‌دهد تا روزهای پایانی زندگی خود را با ایمان راسخ به خداوند بگذراند و به راحتی پذیرای سرنوشت محتوم هر انسانی که همان مرگ است، شود.

مادربزرگ از یک افسانة قدیمی برای قانع کردن اسکار استفاده می‌کند و با توجه به آن به اسکار می‌گوید که هر روز از دوازده روز باقی مانده از زندگی خود را ده سال تصور کند و به این ترتیب او صد و بیست سال زندگی می‌کند و این عمری طولانی برای انسان است.

داستان اسکار و خانم صورتی نامه های پسر بچه ی ده ساله یی است که به خدا. این نامه ها را خانم صورتی که هر روز در بیمارستان کودکان با او دیدار می کند یافته است.نامه ها توصیف دوازده روز از زندگی شوخی وار و شاعرانه ی اسکار است. دوازده روز پر از آدم های مضحک و متأثرکننده.این دوازده روز شاید واپسین روزها باشند، اما به لطف «مامان صورتی» که پیوند عاشقانه یی با اسکار کوچولو برقرار می سازد، روزهای افسانه یی خواهند شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات