كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
اسپینوزا

اسپینوزا

نویسنده: راجر اسکروتن
مترجم: اسماعیل سعادت
ناشر: طرح نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 157
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 2

کیفیت : نو ؛ جلد کتاب زدگی کوچکی دارد

 

مروری بر کتاب

اسپینوزا در زمانی می‌زیست که اکتشافات علمی و شقاق دینی و دگرگونی عمیق سیاسی، انقلابی عظیم در سرشت و کاربرد فلسفه پدید آورده بود. هنگامی که او مشتاقانه به صف مبارزات فکری زمان خود پیوست، فلسفه برای او، نه سلاح، بلکه روش زندگی بود.

طریقت مقدسی بود که سالکان خود را به سعادت والا و مطمئنی راه می‌نمود. کمتر کسانی نظام پیچیده تفکر او را در تمامیت آن دریافته‌اند و از آن مهم‌تر کمتر کسانی به معنی اخلاقی مترتب بر آن پی برده‌اند. فلسفه اسپینوزا نشان می‌دهد که چگونه می‌توان جهان را شناخت، در آن عمل کرد و به سعادت دست یافت. دست‌آورد اسپینوزا نشان دادن وحدت پیچیده انسان و جهان اوست و این‌که انسان خود در عین حال هم خداوند و هم بنده سرنوشتی است که او را به وجود آورده است.

نویسنده در این کتاب تنها مجملی از تفکر فلسفی اسپینوزا را عرضه کرده است؛ هدف او عمدتا توصیف خطوط اساسی آن به زبان ساده و برگرداندن مفاهیم آن به تعبیراتی قابل فهم و جالب توجه برای خواننده امروزی است.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اسپینوزا

  • ناشر: طرح نو
  • کد کتاب: 102321 - 28/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: راجر اسکروتن, اسماعیل سعادت, اسپینوزا, فلسفه غرب, فلسفه اجتماعی, فلسفه سیاسی, یهود, جامعه شناسی فلسفی, کتاب اسپینوزا