منو
سبد خرید

اسپیری تیزم ؛ جاودانگی حیات

اسپیری تیزم ؛ جاودانگی حیات
اسپیری تیزم ؛ جاودانگی حیات
اسپیری تیزم ؛ جاودانگی حیات
اسپیری تیزم ؛ جاودانگی حیات
اسپیری تیزم ؛ جاودانگی حیات
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 65878 - 110/3
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 39

اسپیری تیزم ؛ جاودانگی حیات

نویسنده: ژاک لانتیه
مترجم: مصطفی موسوی زنجانی
ناشر: بهجت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 334
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1366 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ~ نو

 
مروری بر کتاب  

کتابی که پیش رو دارید نگاهی است به مسائل درونی اما از زاویه علم روحی. نویسنده که خود پیرو مشرب روحیون شرق است در جابه جای کتاب که علم نوین(مدرن) روحی را به توضیح می نشیند لازم می بیند که تذکری هرچند کوتاه به(آراء علمی روحی اروپا وآمریکا) به خواننده متذکر سازد.
لفظ روح درهفت معنی استعمال می شود و ام المعانی آنها مبدا باطنی هر شیء ظاهراست مثلاً هرعملی و هر سخنی حرکت اعضاء بدن است و مبدا این حرکت قوه محرکه است که درهر عضو هست و آن قوه بمنزله روح این عمل است و مبدا آن قوه، قوه محرکه ای که در دماغ(مغز سر) است و مبدا آن قوه های مغز سر طبیعت است و مبدا طبیعت جان است.
توجه به عالم ارواح از دیرباز میان آدمیان وجود داشته است و در مطالعه اساطیر و بررسی فرهنگ ملت ها و کاوش در ادیان و مذاهب این مطلب به روشنی آشکار می شود.

طرفداران اسپریتیسم، و دانشمندان این فن، معتقدند که: روح با فناى جسم و بدن هرگز فانى نمى شود، و با جسم شفّاف و لطیفى که دارد ـ همان جسم شفّاف و لطیفى که مافوق موادّ این جهان است و قوانین جهان مادّه بر آن حکومت نمى کند ـ به حیات خود ادامه مى دهد.و لذا مى توان به وسیله افرادى که داراى استعداد خاصّى هستند با ارواح مکالمه نمود; بلکه مى توان آنها را دید. روح مى تواند به وسیله مدیوم (واسطه ارتباط) و با زبان او با لغاتى سخن بگوید که شخص مدیوم بکلّى از آن بى خبر است، و نیز مى تواند بسیارى از اسرار علم و فلسفه و مسائل پیچیده ریاضى را که «واسطه» و «شنوندگان و حاضران» بکلّى از آنها بى اطّلاعند، بازگو کند; حتّى ممکن است در حالى که چشمان واسطه را کاملاً بسته اند، با دست او نامه هاى متعدّد و صفحات بسیارى را بنویسد.
خلاصه روح مى تواند خارق عادات عجیبى از خود نشان دهد که انجام آن با وسایل مادّى و عادى امکان پذیر نیست; حتّى گاهى روح، خود را به همه حاضران نشان مى دهد و اجسام را بدون این که دست به آن بزنند، حرکت مى دهد....

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب