منو
سبد خرید

اسپیریتیسم؛ احضار روح

اسپیریتیسم؛ احضار روح
موجود نمی باشد
اسپیریتیسم؛ احضار روح
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 21835 - 44/2
  • وزن: 0.30kg

اسپیریتیسم؛ احضار روح

نویسنده: ایوون کاستلان
مترجم: محمد حسین سروری
ناشر: پیک فرهنگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 217
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ:

کیفیت : عالی

مروری بر کتاب

در تاریخ بشر این اعتقاد که مرگ پایان انسان است ، نظریه ای نوین به شمار می رود. از آغاز خلقت ، همه ی اقوام براین اعتقاد بوده اند که پس از مرگ زندگی هم چنان ادامه دارد .به تازگی ، به ویژه در ممالک غربی این عقیده بین عده ای از مردم شکل گرفته که مرگ فنای همه چیز است .

بی باوری به زندگی ، بی باوری به مرگ را هم در پی دارد . شایع شدن همین بی باوری دلیل افزایش روح گرایی در غرب است .روح گرایان برآنند تا بگویند این ناپایداری و یاس در زندگی بشر زودگذر است .مصریان باستان ( و امروزه بسیاری از مسیحیان متدین روشن فکر) مشغولیت فکری و درباره ی زندگی پس از مرگ را بیهوده می دانستند .

...در سال 1860 که دوران آغازین و شروع شکوفایی علم اسپریتیسم (احضار روح) است، خانه ای در پاریس و در کوچه دنوایه des Noyers)) محل نمایش اختلالات و بی نظمی هایی بود مثل، بهم ریختن وسایل خانه ظروف غذاخوری، مبلها و صندلیها، پخش و پلا شدن وسایل و پرتاب سنگهایی که پنجره ها را میشکست و دیگر کارهای زیان آور.

آلن کاردک از یک روح مافوق اجازه میگیرد تا روح مزاحم را احضار کند و اطلاعاتی از وی بدست آورد. در خلاصه ای از گفتگوی او با روح مزاحم مشخص میشود این روح آشوبگر و موذی قصد تفریح داشته و از دختری که پیشخدمت همان خانواده بوده بعنوان مدیوم استفاده میکرده و پاسخ سوال که در مورد آگاهی پیشخدمت نسبت به کمکی که به او میکرده است میگوید:
بلی، دختر بیچاره از همه بیشتر ترسیده بود.
مدیوم ها این استعداد عجیب و بالا را مرهون و مدیون ساختار وجودی خودشان هستند، بی آنکه نیاز به هیچگونه کلاس و آموزشی نسبت به این موضوع داشته باشند. خود ارواح نیز میگویند که این استعداد مدیون جنبه و کالبد اثیری وجود آنها میباشد.

جنبه و کالبد اثیری ارواح زیربنای احضار روح بشمار میرود. انسان در این زمینه میتواند دارای سه جنبه مختلف باشد. میتوان فرض کرد که موجودات انسانی و زنده نیز مانند مرده ها دارای استعداد تجزیه شدن باشند. و همچنین میشود پذیرفت انسانهایی هم باشند که استعداد توزیع خصلتهای «جان بخشی» جنبه اثیری را دارا باشند، که معمولا در ماده بیحرکت و بیجان بدن جسمانی تعبیه شده است، که در نتیجه آن دو گروه بزرگ مدیوم ها را خواهیم داشت که آنها را مدیوم های «دو وجهی» و مدیوم های «هاله ای» نامگذاری کرده اند.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب