كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
اسناد مشروطه دوران قاجاریه

اسناد مشروطه دوران قاجاریه

نویسنده: ابراهیم صفائی
ناشر: بابک
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 192
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1355 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب

حاوی مدارک و اسناد نهضت مشروطیت

اشاره آقای ابراهیم صفایی به منظور شناساندن بیش‏تر نهضت مشروطه، به تدوین شرح حال مؤثرترین افرادی که در آن سهم داشته‏اند، همت گماشته است.وی در زمینه مشروطه، کتاب‏های بسیاری نوشته و در اختیار محققان و عموم قرار داده است. برخی آثار صفایی، به طور کامل جنبه سندی و برخی دیگر صبغه تاریخی ـ تحلیلی دارند.

در این مقاله، پس از معرفی مختصر آثار منتشره شده وی، کتاب رهبران مشروطه که یکی از مهم‏ترین کتاب‏های او است، بررسی می‏ شود. برخی از نکاتی که درباره این کتاب ذکر می ‏شود، به دیگر تألیفات وی نیز قابل تسری است. از آن‏جا که آثار این نویسنده، خط خاصی در تاریخ‏ نگاری مشروطه به شمار می‏رود، تحقیق حاضر می ‏تواند یکی از جریان‏ های تاریخ ‏نگاری این برهه زمانی مهم را به پژوهشگران تاریخ معاصر ارائه کند، و نیز گامی هرچند کوچک در جهت شفاف‏ سازی منابع تاریخی بردارد. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اسناد مشروطه دوران قاجاریه

  • ناشر: بابک
  • کد کتاب: 107941 - 92/3
  • موجودی: در انبار
  • 650,000ریال

برچسب ها: ابراهیم صفائی, تاریخ سیاسی ایران, تاریخ مشروطیت ایران, مشروطه, اسناد تاریخی, ناصرالدین شاه, قاجار, کتاب اسناد مشروطه دوران قاجاریه