كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
اسنادی از موسیقی ، تئاتر و سینما در ایران ؛ سه جلدی

اسنادی از موسیقی ، تئاتر و سینما در ایران

نویسنده: گروه نویسندگان
ش‍ورای‌ ن‍ظارت‌: م‍ی‍رح‍س‍ی‍ن‌ م‍وس‍وی‌,ه‍ادی‌ خ‍ان‍ی‍ک‍ی‌,اح‍م‍د م‍س‍ج‍دج‍ام‍ع‍ی‌,ی‍ع‍ق‍وب‌ آژن‍د
ت‍ص‍ح‍ی‍ح‌ و ت‍دوی‍ن‌: ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ری‌ ب‍ای‍گ‍ی‌ , ای‍رج‌ م‍ح‍م‍دی‌
ناشر: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1572
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو ~ نو


مروری بر کتاب

1357 - 1300هـ.ش

هنر ، یعنی استعداد خدادی که به خلق آثار بدیع و زیبا می پردازد. مسلما با پدید آمدن نخستین انسان به جود آمده است و قوم ایرانی به شهادت مظاهر و آثار بازمانده فراوان در هر زمینه ( نقاشی ، موسیقی ، هط و معماری) سهم عظیمی در خلق آثار هنری داشته است.

در این مجموعه سه جلدی، اسناد مربوط به موسیقی، تئاتر و سینما در ایران (طی سال‌های 1300تا 1357) به طبع رسیده است .در این اسناد، مهم‌ترین مسائل و مشکلات هنرمندان، کارگردانان، موسیقی‌دانان، صاحبان سینماها، گردانندگان کافه‌ها، رستوران‌ها و نیز توقعات آنها از دولت و ملت منعکس شده است .

دیگر موضوعات اسناد بدین قرار است :هزینه مراسم و جشن‌ها، استخدام موسیقی‌دانان خارجی، تاسیس مدارس و هنرستان‌های موسیقی و سینما و تئاتر، اعزام گروه‌های هنری برای اجرای برنامه به خارج، اجرای برنامه توسط هنرمندان خارجی در ایران و ایجاد موسسات فیلم‌برداری، افتتاح بعضی سینماها، انتقاد از فیلم‌ها، اعتراض به افزایش عوارض شهرداری و موضوعاتی از این قبیل .

در بخشی از کتاب نیز بعضی قوانین، آیین‌نامه‌ها، تصویب‌نامه‌ها و بخش‌نامه‌های مربوط به موسیقی، تئاتر و سینما درج شده است .گردآورنده این مجموعه را براساس اسناد موجود در "مرکز اسناد ریاست جمهوری "و "سازمان اسناد ملی ایران "تدوین کرده است .

 

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اسنادی از موسیقی ، تئاتر و سینما در ایران ؛ سه جلدی

  • 0ریال

برچسب ها: م‍ی‍رح‍س‍ی‍ن‌ م‍وس‍وی‌, ه‍ادی‌ خ‍ان‍ی‍ک‍ی‌, اح‍م‍د م‍س‍ج‍دج‍ام‍ع‍ی‌, ی‍ع‍ق‍وب‌ آژن‍د, ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ری‌ ب‍ای‍گ‍ی‌, ای‍رج‌ م‍ح‍م‍دی‌, تاریخ موسیقی ایران, تاریخ نمایش, تاریخ سینمای ایران, موسیقی, سینما, سینمای ایران, , اسنادی از موسیقی ، تئاتر و سینما در ایران ؛ سه جلدی