كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
اسمال در نیویورک

اسمال در نیویورک

نویسنده: حسین مدنی
ناشر: عارف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 512
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

اسمال در نیویورک، نوشتهٔ حسین مدنی، مجموعهٔ طنزی است دربارهٔ سفر جاهلی کلاه‌مخملی به نام «اسمال» به نیویورک با زمینهٔ تقابل فرهنگ شرق و غرب. این مجموعه ابتدا از سال ۱۳۳۲ شمسی به شکل پاورقی در مجلهٔ سپید و سیاه منتشر شد و بعد به‌ شکل سه جلد کتاب منتشر شد که به چاپ نهم هم رسید.

اسمال در نیویورک را از جملهٔ نمونه‌های تأثیرگذار اولیه در جریان پاورقی‌نویسی و نیز عامیانه‌نویسی در طنز دانسته‌اند.اولیه در جریان پاورقی‌نویسی و نیز عامیانه‌نویسی در طنز دانسته‌اند.از طرف دیگر، سعید سجادی در روزنامهٔ کیهان (در شمارهٔ ۱۸ آذر ۱۳۸۵) مدنی را به خاطر نوشتن اسمال در نیویورک نمونه‌ای از کسانی که «بعد از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲» برای «زدودن رسوبات سیاسی از ذهن و ضمیر مردم، بویژه جوانان» به فعالیت مطبوعاتی روی آوردند می‌داند و می‌نویسد مدنی «هرگز در این حوزه به موفقیت دست نیافت. زیرا وی «لودگی» را با «طنز» اشتباه گرفته بود و در آثارش همیشه و بیش از همه «لودگی» مشاهده می‌شد. مدنی در برخی از نوشته‌هایش به سمت «فکاهه» می‌رفت، اما هرگز نتوانست «طنز پرداز» باشد.» .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اسمال در نیویورک

  • ناشر: عارف
  • کد کتاب: 107160- 201/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: حسین مدنی, داستان های طنز فارسی, داستان های فارسی, کتاب اسمال در نیویورک