كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
اسماء و صفات حق

اسماء و صفات حق

نویسنده: غلامحسین ابراهیمی دینایی
ناشر: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 316
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 ~ 1381- دوره چاپ: 4 ~ 1

 

مروری بر کتاب

کسانی که درباره مسائل هستی به بحث و بررسی می پردازند به این واقعیت اعتراف دارند که کنه حقیقت وجود قابل ادراک نبوده و کسی نمی تواند به آن دست یابد.کنه حقیقت هستی؛ غیب مطلق است که از آن به مقام عما تعبیر می کنند...

در این اثر، مؤلف اندیشمند ضمن بیان مقدمه‏ ای درباره معرفت و صفات حضرت حق، به بحث از اسماء و صفات حق تبارک و تعالی پرداخته، اختلاف نظرهایی را که در باب اسم و مسمی مطرح می‏شود نیز مورد بحث و بررسی قرار داده است.

دکتر دینانی معتقد است: در زمینه توحید و خدا شناسی، مسئله‌ای مهم‏تر از اسماء و صفات نیست. اساساً شناخت و راه انسان در توحید از طریق اسماء و صفات حق تعالی است. بنابراین به همان اندازه که مسئله مبدأ اهمیت دارد، مسئله اسماء و صفات هم اهمیت دارد. دکتر دینانی در فصل دیگر کتاب، خواننده را با آراء سهروردی، خواجه نصیرالدین طوسی، صدر المتألهین، حاج ملا هادی سبزواری، ملا عبد الله زنوزی و نیز آراء ویژه قاضی سعید قمی آگاه می‏سازد. وی در همین فصل، در زمینه رابطه اسم و مسمی و اینکه اسم اعظم چیست، سؤالاتی را مطرح نموده و سخنان برخی از حکما و متکلمان و بعضی از ارباب سلوک را در باب اسماء و صفات الهی مورد توجه قرار داده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اسماء و صفات حق

  • 0ریال

برچسب ها: غلامحسین ابراهیمی دینایی, فلسفه اسلامی, معرف اسلامی, عرفان اسلامی, اسلام, کتاب اسماء و صفات حق