دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

اسلام و سرمایه داری ؛ متن کامل

اسلام و سرمایه داری ؛ متن کامل
-17 %
اسلام و سرمایه داری ؛ متن کامل
  • موجودی: موجود
  • مدل: 162440 - 80/1
  • وزن: 0.50kg
750,000 ریال
900,000 ریال

اسلام و سرمایه داری

نویسنده: ماکسیم رودنسون
مترجم: محسن ثلاثی
ناشر: اتحادیه کارگری
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 347
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1358 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو _ نو

 

مروری بر کتاب 

کتاب «اسلام و سرمایه داری» اثر شرق شناس مشهور ماکسیم رودنسون، مولف آثاری چون زندگی نامه محمد(ص) پیامبر اسلام ، از هنگام انتشارش در سال ١٩٦٦ به این سو، دوباره چاپ نشده. این کتاب روی مسئله حاد کنونی انگشت میگذارد:

چه رابطه ای بین اسلام، توسعه اقتصادی و سرمایه داری در جهان اسلام وجود دارد؟
این جامعه ها «عقب مانده» اند یا «توسعه نیافته»؟
آیا، اسلام سدی در برابر احکام اجتماعی یا حتی سوسیالیسم است؟

با رد این نظریه که گویا این کشورها قواعد ویژه ی خود را دارند که هنوز به طور قاطعی با قاعده هائی که بر غرب حاکم است، تفاوت داشته یا این که به موجب این قواعد «شرق بغرنج» به یمن رمزگشائی سوره های قرآن نورانی خواهند شد، رودنسون ترجیح می دهد برای تحلیل خود از علوم اجتماعی استفاده کرده و خط راهنمای اندیشه ی مارکسیستی غیر دُگماتیک را برگزیند. در زیر خلاصه ای از پیش درآمد چاپ جدید این کتاب از نظرتان می گذرد.

ماکسیم رودنسون نه فقط رابطه ی بین اسلام و سرمایه داری را با ظرافت و دقت تحلیل می کند، بلکه به رابطه اسلام و سوسیالیسم هم می پردازد. آیا اسلام با تقسیم ثروت نظر مساعد دارد؟ اگر نخواهیم بگوئیم یک توهم (اُتوپی) است، امروز، این پرسش ممکن است نامربوط جلوه کند، چرا که چشم اندازهای انقلاب بسیار دور است، و نیز به این خاطر که به نظر می رسد که اسلامیسم از آرمان های اجتماعی رادیکال دور است. در زمان انتشار این کتاب چنین نبود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات