منو
سبد خرید

اسلام هراسی

اسلام هراسی
درحال حاضر موجود نمی باشد
اسلام هراسی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 92451
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 20
0 ریال

اسلام هراسی

نویسنده: پیتر گاتشاک - گابریل گرین برگ
مترجم: حسین علیزاده
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 206
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

کتاب حاضر ششمین کتاب از مجموعه غرب شناسی انتشارات سروش است. پس از واقعه 11 سپتامبر در نتیجه نوعی خبررسانی و فضای رسانه ای ایجادشده در ذهن بسیاری از آمریکایی ها، اسلام مترادف با خاورمیانه، مرد مسلمان مترادف با خشونت، و زن مسلمان مترادف با ستم کشی شده است. و چنین به نظر می رسد که گویا سیاست مبارزه علیه تروریسم همان مبارزه با اسلام است.

اصطلاح اسلام هراسی انعکاس تجربه اضطراب بسیاری از امریکایی ها در برابر فرهنگ اسلام و مسلمانان شده است. آشنایی مردم آمریکا با مسلمانان آمریکا تا نیم قرن گذشته محدود به یک اقلیت مسلمان کوچک داخلی بوده است. اما با فراهم آمدن زمینه بحران در آغاز این قرن میلادی، سوء ظن و ترسی به جامعه آمریکایی القا شده است که نشانه های آن را در بسیاری از رفتارهای فرهنگی از جمله در کاریکاتورهایی که در بعضی مطبوعات چاپ می شوند می توان دید.

مؤلفان این کتاب با مرور بر مجموعه ای از کاریکاتورها و دسته بندی و تحلیل محتوای آن ها، در کنار بازگویی واقعیات حیات مسلمانان امروز خواسته اند بر وضع جاری، که فراتر از سطح احزاب لیبرال یا محافظه کار تبدیل به مسئله ای ملی شده است، نقدی علمی داشته باشند.

تلاش این اثر نشان دادن این نگرانی ها و نگرش های امریکایی ها با بررسی نوع خاصی از احساسات رایج یعنی کاریکاتورهای سیاسی است. زیرا که کاریکاتورها تصاویری هستند که به مثابه واکنش فوری به رویدادها ترسیم شده اند و به روشنی حساسیت های پنهان خود کاریکاتوریست ها و یا نگرش های شایع در میان امریکایی ها غیر مسلمان نسبت به مسلمانان را بیان می کنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات