کتاب اسلام آئین زندگی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب اسلام انتشارات مشعل دانش

اسلام آئین زندگی

نویسنده: علی حجتی کرمانی
ناشر: مشعل دانش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 360
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1351

کمیاب  - کیفیت : عالی

مروری بر کتاب

مقصود این نیست که علل و انگیزه‌های جهاد اسلامی را بطور کامل بررسی کنیم بلکه‌ میخواهیم سیمای اسلام را در میدان نبرد مورد توجه قرار داده و چهره این آئین زندگی را که برای بشریت«صلح»و«سلام»بارمغان آورده بطور اجمال در صحنه کار زار نیز ببینیم و سماحت و مدارای شگفت‌انگیز اسلام را در میدان جنگ از نظر بگذرانیم.

بدوا ضروری است سه نکته اساسی زیر را مورد توجه قرار دهیم:

۱-مکتبها و ایدئو لوژیهائی که بطور کلی جنگ را نفی میکنند در عالم خیال و آرزو بسر میبرند،ایدئولوژی صحیح آنست که موارد هریک از صلح و جنگ را آنطور که صلاح بشریت‌ و موجب سعادت است دقیقا مشخص سازد.

بدیهی است که هر مکتب حق و ایدئولوژی تازه‌ای که منادی حق و عدالت باشد و بخواهد اصالت و اثر علمی داشته باشد خواه و ناخواه بمخالفت و معارضه عده ای که بنا حق مقامات‌ و مزایائی برای خود احراز نموده و ملتها را در بندگی و استثمار خود درآورده‌اند بر میخورد و بناچار باید خود را برای ستیز و نبرد با این قبیل افراد که سر جنگ و ستیز با آئین حق دارند آماده کند.

۲-بهمین دلیل اسلام آئین زندگی و مکتب حق و منادی عدالت در میدان نبرد چهره‌ نشان داده و پیروان خود را امر به جهاد و مبارزه نموده است ولی باید دانست که هیچگاه جنگ‌ هدف اصلی نبوده بلکه در ایدئولوژی هدایت شده اسلامی صلح و دوستی،مدارا و مسالمت اصل‌ و هدف بحساب آمده و جنگ تنها در موارد استثنائی برای حفظ موجودیت خود و در نتیجه‌ صیانت صلح و سعادت بشری از گزند عوامل مختلف و معاند آنهم با حدود و شرائطی مخصوص‌ و صد در صد انسانی که بدانها اشاره خواهیم کرد لازم و ضروری شمرده شده است.

۳-همانطور که در بحثهای گذشته گفتیم باب تساهل و مسالمت و همزیستی در اسلام‌ بقدری وسیع است که آنرا در هیچ یک از شرایع و مکتبهای اجتماعی نمیتوان سراغ گرفت...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اسلام آئین زندگی

  • ناشر: مشعل دانش
  • کد کتاب: 72498 - 7/3
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال

برچسب ها: علی حجتی کرمانی, اخلاق اسلامی, اسلام, کتاب اسلام آئین زندگی

google-site-verification: google3f7c2c2bf3754fb6.html