كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
اسلام ، روحانیت و انقلاب اسلامی

اسلام ، روحانیت و انقلاب اسلامی

نویسنده: سید محمد خاتمی
ناشر: طرح نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 204
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

آن چه در این مجموعه به طبع رسیده، سخنرانی‌های آقای خاتمی ـ ریاست محترم جمهوری ـ است که در نخستین سال ریاست جمهوری خود در باب "اسلام، روحانیت و انقلاب اسلامی "ایراد کرده‌اند.

کتاب مشتمل بر سه فصل است .در فصل اول که "اسلام "عنوان گرفته، یازده سخنرانی درباره هویت ایرانی ـ اسلامی، ویژگی‌های فرهنگی شیعه، رابطه دین و سیاست، قرآن در عصر حاضر و موضوعاتی از این دست گردآمده است .فصل دوم (روحانیت) شامل نه سخنرانی است که طی آن، نسبت روحانیت شیعه با اموری نظیر حکومت، انقلاب و جهان جدید بررسی می‌شود، همچنین از نقش روحانیون در حل معضلات اجتماعی سخن به میان می‌آید.

افزون بر آن، آقای خاتمی، تحلیلی از ویژگی‌ها و نقش تاریخی امام خمینی (ره) به عنوان موثرترین و برجسته‌ترین پیشوای دینی در ایران معاصر به دست می‌دهد .در فصل سوم (انقلاب اسلامی ایران) سه سخنرانی درباره ویژگی‌ها، پیامدها و پیام‌های انقلاب اسلامی به طبع رسیده است .

فهرست 

فرهنگ ایرانی - اسلامی
اولویتهای کشور مسلمان
دین و سیاست
شاخصه های فرهنگ شیعی
حج و همبستگی مسلمانان
هویت ایرانی
عاشورا

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اسلام ، روحانیت و انقلاب اسلامی

  • ناشر: طرح نو
  • کد کتاب: 108506 - 43/1
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال

برچسب ها: سیدمحمد خاتمی, انقلاب اسلامی, جمهوری اسلامی, روحانیت, تاریخ شیعه, کتاب اسلام ، روحانیت و انقلاب اسلامی