كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
اسفار کاتبان

اسفار کاتبان

نویسنده: ابوتراب خسروی
ناشر: آگه - قصه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 196
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

«ابوتراب خسروی» که بی‌شک از یگانه تاثیرگذاران ادبیات معاصر است، رمان «اسفارکاتبان» را طی شش سال نوشته. این اثر واجد بسیاری از تکنیک‌ها و تمهیدات مشترک میان انگاره‌های مدرنیستی و پسامدرنیستی‌ست؛ تکثر راوی و تعدد روایت‌، غلبه‌ی عنصر وجودشناسی بر معرفت‌شناسی، جابجایی‌های زمانی در روایت، شباهت شخصیّت‌ها به یکدیگر، برجستگی متن، درهم‌آمیزی نثر معاصر و کهن و… از جمله تمهیداتی‌ هشتند که خسروی در این رمان به‌کار گرفته است اما شاید هیچ‌کدام از این‌ها اسباب حیرت‌آفرینی موجود در اثر نباشند و دشوار بتوان جوهره‌ی مُوَجِد این حیرت را توضیح داد.

«همه‌ی هدفی که در طول این سال‌ها داشته‌ام این بوده که از امکانات فرهنگ مکتوب خود استفاده کنم و نوعی رمان با تشخص ایرانی بنویسم؛ رمانی که در آن از زیباشناسی‌ موجود در فرهنگمان استفاده کنم.» این جملات دیدگاه‌های نویسنده‌ی «اسفار کاتبان» است؛ او رمانی به ذخیره‌ی ادبیات ایران افزوده که از نظر فرمی بسیار متفاوت با رمان‌های تاریخ ادبیات معاصر فارسی‌ست. استفاده از روایت‌های جداگانه‌ای که هر کدام موازی یکدیگر جلو می‌روند از دیگر ویژگی‌های اثر است.

...سعید پسر مسلمان و اقلیما دختر یهودی در دانشگاه درس مشترکی دارند و قرار است تحقیق مشترکی در باب قدیسین و تاثیر آنها در رفتارهای اجتماعی داشته باشند. آنها تصمیم می گیرند که شروع تحقیق از بررسی زندگی چند قدیس باشد . سعید به سراغ زندگی خواجه ای می رود که پدرش کاتب مجدد روایتش بوده و اقلیما از کتب قدیم یهود و سفرنامه جدش کمک می گیرد و هر دو تحقیق به یک نقطه می رسند ...

جوایزی که این کتاب برنده شده است

بهترین رمان سال ۷۹ پکا
جایزه مهرگان

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اسفار کاتبان

  • ناشر: آگه
  • کد کتاب: 100337 - 209/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ابوتراب خسروی, داستان های فارسی, کتاب اسفار کاتبان