منو
سبد خرید

اسفار کاتبان

اسفار کاتبان
-12 %
اسفار کاتبان
230,000 ریال
260,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 100338
  • وزن: 0.30kg

اسفار کاتبان

نویسنده: ابوتراب خسروی
ناشر: نیماژ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

«ابوتراب خسروی» که بی‌شک از یگانه تاثیرگذاران ادبیات معاصر است، رمان «اسفارکاتبان» را طی شش سال نوشته. این اثر واجد بسیاری از تکنیک‌ها و تمهیدات مشترک میان انگاره‌های مدرنیستی و پسامدرنیستی‌ست؛ تکثر راوی و تعدد روایت‌، غلبه‌ی عنصر وجودشناسی بر معرفت‌شناسی، جابجایی‌های زمانی در روایت، شباهت شخصیّت‌ها به یکدیگر، برجستگی متن، درهم‌آمیزی نثر معاصر و کهن و… از جمله تمهیداتی‌ هشتند که خسروی در این رمان به‌کار گرفته است اما شاید هیچ‌کدام از این‌ها اسباب حیرت‌آفرینی موجود در اثر نباشند و دشوار بتوان جوهره‌ی مُوَجِد این حیرت را توضیح داد.

«همه‌ی هدفی که در طول این سال‌ها داشته‌ام این بوده که از امکانات فرهنگ مکتوب خود استفاده کنم و نوعی رمان با تشخص ایرانی بنویسم؛ رمانی که در آن از زیباشناسی‌ موجود در فرهنگمان استفاده کنم.» این جملات دیدگاه‌های نویسنده‌ی «اسفار کاتبان» است؛ او رمانی به ذخیره‌ی ادبیات ایران افزوده که از نظر فرمی بسیار متفاوت با رمان‌های تاریخ ادبیات معاصر فارسی‌ست. استفاده از روایت‌های جداگانه‌ای که هر کدام موازی یکدیگر جلو می‌روند از دیگر ویژگی‌های اثر است.

...سعید پسر مسلمان و اقلیما دختر یهودی در دانشگاه درس مشترکی دارند و قرار است تحقیق مشترکی در باب قدیسین و تاثیر آنها در رفتارهای اجتماعی داشته باشند. آنها تصمیم می گیرند که شروع تحقیق از بررسی زندگی چند قدیس باشد . سعید به سراغ زندگی خواجه ای می رود که پدرش کاتب مجدد روایتش بوده و اقلیما از کتب قدیم یهود و سفرنامه جدش کمک می گیرد و هر دو تحقیق به یک نقطه می رسند ...

جوایزی که این کتاب برنده شده است

بهترین رمان سال ۷۹ پکا
جایزه مهرگان

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب