كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
اسطوره و تفکر مدرن

اسطوره و تفکر مدرن

نویسنده: کلود لوی استراوس
مترجم: فاضل لاریجانی - علی جهان پولاد
ناشر: فرزان روز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 62
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 ~ 1380 - دوره چاپ: 2 ~ 1

 

مروری بر کتاب 

کلود لوی - استراوس از پیشگامان شایسته علم مردم شناسی است و به افتخار عضویت در آکادمی فرانسه و دریافت نشان افتخار از آن کشور نایل شده است. کتابهای مهم او از جمله ساختار ابتدایی نظام خویشاوندی (1962) و توتمیزم (1969) برای دانشجویان رشته علوم اجتماعی در ایران نامهایی کاملاً آشناست.در این کتاب، باعقاید و تحلیل های کلودلوی- استراوس درباره اسطوره آشنا می شوید. استادان و دانشجویان علوم اجتماعی بی گمان فرصت مغتنم قرائت آن را از دست نخواهند داد.

کتاب حاضر پنج سخنرانی کلودلوی استروس است. سخنرانی ها در واقع پاسخ به پرسش هایی است که از سوی اندیشمندان مطرح می شده است.در مطالعه ساختار اسطوره، لوی استروس تلاش می کند که اسطوره های فرهنگ های متفاوت را که در کشورهای مختلف ظهور کرده معرفی و محتوای آن ها را توضیح دهد.

استروس معتقد است که این اسطوره ها گرچه از نظر محتوا، شخصیت، و رویدادها متفاوت اند، ساختار آن ها مشابه است. وی خاطر نشان می کند: اسطوره زبان است، زیرا اسطوره برای آن که وجود داشته باشد باید روایت شود ...اسطوره از نظر تاریخی منحصر به فرد است و تقریبا همیشه در زمان های گذشته به وقوع می پیوندد و از سوی دیگر غیر تاریخی هستند؛ بدین معنا که داستانش غیر زمانی است .

فهرست

برخورد اسطوره و علم
تفکر بدوی و تفکر مدرن
لب شکری ها و دو قلوها : جدایی اسطوره
اسطوره و تاریخ
اسطوره و موسیقی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اسطوره و تفکر مدرن

  • 100,000ریال
  • 85,000ریال

برچسب ها: کلود لوی استراوس, فاضل لاریجانی, علی جهان پولاد, جامعه شناسی فرهنگی, فلسفه اجتماعی, مقالات فرهنگی, سمبولیسم, اسطوره شناسی, اساطیر, تفکر مدرن, کتاب اسطوره و تفکر مدرن