دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

اسطوره و تفکر مدرن

اسطوره و تفکر مدرن
-18 %
اسطوره و تفکر مدرن
  • موجودی: موجود
  • مدل: 150721 - 27/1
  • وزن: 0.20kg
205,000 ریال
250,000 ریال

اسطوره و تفکر مدرن

نویسنده: کلود لوی استراوس
مترجم: فاضل لاریجانی - علی جهان پولاد
ناشر: فرزان روز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 62
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

کلود لوی - استراوس از پیشگامان شایسته علم مردم شناسی است و به افتخار عضویت در آکادمی فرانسه و دریافت نشان افتخار از آن کشور نایل شده است. کتابهای مهم او از جمله ساختار ابتدایی نظام خویشاوندی (1962) و توتمیزم (1969) برای دانشجویان رشته علوم اجتماعی در ایران نامهایی کاملاً آشناست.در این کتاب، باعقاید و تحلیل های کلودلوی- استراوس درباره اسطوره آشنا می شوید. استادان و دانشجویان علوم اجتماعی بی گمان فرصت مغتنم قرائت آن را از دست نخواهند داد.

کتاب حاضر پنج سخنرانی کلودلوی استروس است. سخنرانی ها در واقع پاسخ به پرسش هایی است که از سوی اندیشمندان مطرح می شده است.در مطالعه ساختار اسطوره، لوی استروس تلاش می کند که اسطوره های فرهنگ های متفاوت را که در کشورهای مختلف ظهور کرده معرفی و محتوای آن ها را توضیح دهد.

استروس معتقد است که این اسطوره ها گرچه از نظر محتوا، شخصیت، و رویدادها متفاوت اند، ساختار آن ها مشابه است. وی خاطر نشان می کند: اسطوره زبان است، زیرا اسطوره برای آن که وجود داشته باشد باید روایت شود ...اسطوره از نظر تاریخی منحصر به فرد است و تقریبا همیشه در زمان های گذشته به وقوع می پیوندد و از سوی دیگر غیر تاریخی هستند؛ بدین معنا که داستانش غیر زمانی است .

فهرست

برخورد اسطوره و علم
تفکر بدوی و تفکر مدرن
لب شکری ها و دو قلوها : جدایی اسطوره
اسطوره و تاریخ
اسطوره و موسیقی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات