منو
سبد خرید

اسطوره های یونان

اسطوره های یونان
اسطوره های یونان
  • موجودی: موجود
  • مدل: 110984 - 2/2
  • وزن: 0.30kg
200,000 ریال

اسطوره های یونان

نویسنده: دونا روزنبرگ
مترجم: مجتبی عبدالله نژاد
ناشر: ترانه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 202
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

هدف از این کتاب نشان دادن نقش اسطوره در تمدن باستانی یونان بوده و نقشی که اسطوره در رسانیدن این جوامع به تمدن داشته است . در این مبحث اسطوره های یونانی در دوران باستان مورد بررسی قرار می گیرند که از جنبه های مجهول این موضوع می توان به اندیشه های مذهبی که در یونان قابل مقایسه است اشاره کرد و تاثیرات آنها روی هم . موضوع اصلی یا متغیر اصلی همان خدایان یونانی و رومی هستند و عوامل یا متغیر های وابسته خدایان دیگر کشورها و تاثیرات آنها روی اساطیر یونانی است.

اساطیر یونانی بدنه اساطیر و آموزه‌هایی است که به یونان باستان مرتبط می‌باشد، درباره خدایان و قهرمانان آنان، طبیعت جهان و ریشه‌های آن و اهمیت مکتب و آیین آن‌ها سخن می‌گوید. این اسطوره‌شناسی بخشی از مذهب یونان باستان می‌باشد. محققان به منظور مشخص کردن تاثیرات دینی و سیاسی آن بر یونان باستان و تمدن آن و درک خود اسطوره‌سازی، اسطوره‌ها را بررسی می‌کنند.

یافته‌های باستان‌شناسی منبع اصلی جزئیات درباره اساطیر یونانی را فراهم می‌کنند، که در آن خدایان و قهرمانان به طور برجسته در تزیین مصنوعات به کار رفته‌اند. طراحی هندسی مصنوعات سفالی قرن هشتم قبل از میلاد، علاوه بر ماجراهای هرکول، صحنه‌هایی از جنگ تروآ را نشان می‌دهند. در دوران موفق یونان باستان، یونان کلاسیک، و یونان هلنیستی، صحنه‌های هومری و صحنه‌های اساطیری متنوع دیگر ظاهر شدند و مکمل ادبیات موجود گشتند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات