منو
سبد خرید

اسطوره های یونان و روم

اسطوره های یونان و روم
-14 %
اسطوره های یونان و روم
  • موجودی: موجود
  • مدل: 142981 - 106/3
  • وزن: 0.40kg
300,000 ریال
350,000 ریال

اسطوره های یونان و روم

نویسنده: دان ناردو
مترجم: عسکر بهرامی‌
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 142
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

مصور

بیش از یک‌هزار سال ناحیه‌ی مدیترانه زیر سلطه‌ی سیاسی و فرهنگی یونانیان و رومیان بود. بسیاری از عناصر متعلق به این دو فرهنگ را ، که نمونه‌ی آن اقتباس‌های گشترده‌ی رومیان از هنر، معماری، و ادبیات بسیار لطیف و عقلانی یونان است ، اغلب به منزله‌ی عناصر تمدن کلاسیک و برجسته یادآور می‌شوند.

یکی از مهمترین و دامنه‌دارترین دستاورد‌های این فرهنگ، میراث پربار اسطوره‌ها، داستان‌ها، شخصیت‌ها و درس‌های اخلاقی یونانی و رومی است که بر هنر و ادب جوامع دوره‌های بعد، از جمله جهان امروز، تاثیر عمیقی نهاده اند.

فرهنگ باستانی یونان و روم، بیش از هزارسال است که توانسته‌اند جای خود را در دنیا باز کنند و تاثیرشان را بر تمام دنیا بگذارند. ریشه‌ی بسیاری از علومی که امروزه با آن‌ها سر و کار داریم از یونان و روم باستان آمده است. اما ورای این‌ها، همیشه داستان‌ها و افسانه‌هایی از اسطوره‌های یونان و روم شنیده‌ایم.

داستانی‌هایی جذاب، گاه خیال‌انگیز و گاه رعب‌آور. اما به درستی حقیقت پشت این داستان‌ها چیست؟
اسطوره‌های یونان و روم چرا و به چه صورت شکل گرفته‌اند و توانسته‌اند این چنین در دنیا، جاودانه بمانند؟
آیا تمام آنچه که به اسم اسطوره‌های یونان و روم می‌شنویم، حقیقت دارد؟ 

برای پاسخ دادن به این سوال و سوالات بسیار دیگری که ممکن است درباره‌ی اسطوره‌های یونان و روم داشته باشید، می‌توانید از کتاب صوتی اسطوره‌های یونان و روم کمک بگیرید. این کتاب در شش فصل به موضوعاتی مانند تعریف اسطوره، آفرینش خدایان، نفرین‌های خدایان و موضوعات جذاب دیگر پیرامون اسطوره‌های یونان و روم می‌پردازد.

«مجموعه تاریخ جهان» می کوشد چشم اندازی گسترده و ژرف از سیر تاریخ عرضه کند. این مجموعه با ارائه زمینه های فرهنگی رخدادهای تاریخی، خواننده را مجذوب خود می سازد. «مجموعه تاریخ جهان» «اندیشه های سیاسی، فرهنگی و فلسفی تأثیرگذار را در گذر مشعل تمدن از بین النهرین و مصر باستان به یونان، روم، اروپای قرون وسطی و دیگر تمدن های جهانی تا روزگار ما پی می گیرد.

این مجموعه نه تنها برای آشنایی خوانندگان با مبانی تاریخ تدوین شده است بلکه همچنین در پی آگاه ساختن آن ها از این واقعیت است که زندگیشان بخشی از سرگذشت کلی انسان هاست.هر جلد از این مجموعه برداشتی جامع و روشن از یک دوره مهم تاریخی را به خواننده ارائه می کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات