کتاب اسرار غدیر فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب اسلام انتشارات مولود کعبه

اسرار غدیر

نویسنده: محمدباقر انصاری
ناشر: مولود کعبه 
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 379
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

گزارش تحلیلی از واقعه غدیر خم

'غدیر'، این نام مقدس، عنوانِ عقیده واساس دین ما است. غدیر عصاره ونتیجه ى خلقت وچکیده ى تمام ادیان الهى وخلاصه ى مکتب وحى است. غدیر اعتقاد ماست، و فقط یک واقعه ى تاریخى نیست. غدیر، ثمره ى نبوّت ومیوه ى رسالت است. غدیر، تعیین خط مشى مسلمین تا آخرین روز دنیا است. غدیر، نه فراموش شدنى است نه کهنه شدنى!!

غدیر، آبى است که همه ى درختان و گل بوته هاى باغستانهاى توحید براى تغذیه و رشد به آن نیازمندند. غدیر صراط است. با ایمان به غدیر مى توان از این صراط گذشت و گرنه لبه ى شمشیرى است که هر منافق و ملحدى را دو نیمه خواهد ساخت. غدیر، حساس ترین مقطع اسلام است که در آغاز شکوفایى، دین خدا را از خطر حتمى دشمنان داخلى و خارجى در بُعد فکرى و معنوى نجات داد.

غدیر، حافظ گذشته ى اسلام و ضامن بقاى آینده ى آن است، که سیاست گذار آن خداوند تعالى و اعلان کننده اش پیامبر صلى اللَّه علیه و آله و مجرى آن دوازده امام معصوم علیهم السلام اند. غدیر عید همه ى انسانیت است. آن روز آرزوى نهایى از خلقت انسان بیان شد و هدف انسانیت مشخص گردید. آنان که آن روز را ضایع کردند حق انسانیت را زیر پا گذاشتند و حق میلیاردها بشر را نادیده گرفتند.

فهرست

در بخش اول به بررسی وضع جامعه اسلامی در آن روزگار پرداخته می شود و کیفیت وقوع جریان غدیر قبل و بعد از آن پرداخته شده است.
در بخش سوم به توطئه های منافقین و بر نامه ریزی های ضد اسلامی آنها در جریان غدیر پرداخته می شود.
در بخش چهارم به محتوای خطبه و ریزه کاریهای گفتاری و نکات لطیف اشاره شده در ضمن خطبه پرداخته می شود .
در بخش پنجم کتاب به استدلالهای علمی در مورد سند و همچنین رجال روایت کننده حدیث غدیر پرداخته می شود.
در بخش ششم و هفتم کتاب متن عربی و ترجمه فارسی خطبه مورد بررسی قرار می گیرد. در بخش هفتم پژوهشی در اهداف خطبه غدیر ارائه شده و درباره بیعت غدیر بررسی دقیقی به عمل آمده است.
در بخش نهم پیرامون اهمیت عید و جشن غدیر و چگونگی انجام آن سخن رفته است.
در بخش دهم موضوع غدیر به بیان معصومین علیهم السلام، صحابه، اقرار دشمنان، شعرا آمده و نیز فرازهایی از زیارات امیرالمؤمنین ارائه شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اسرار غدیر

  • 115,000ریال
  • 85,000ریال

برچسب ها: محمدباقر انصاری, تاریخاسلام, غدیر خم, شیعه, امام علی(ع), کتاب اسرار غدیر