دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

اسرار تمدن روم باستان

اسرار تمدن روم باستان

نویسنده: بهنام محمد پناه
ناشر: سبزان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 104
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

مصور - گلاسه - رنگی

رمولوس، نخستین پادشاه رومیان، شهر رم را بنیان نهاد و به مقام پادشاهی رسید. او توانست طی 38 سال حکومت، شهر را از یک شهر کوچک به شهری بزرگ و آباد تبدیل کند. رمولوس پس از مرگ به مقام خدایی رسید. سپس در سال 27 قبل از میلاد، اکتاویان با عنوان افتخاری آگوستوس سزار، به عنوان نخستین امپراتور روم برگزیده شد و مدت 40 سال حکومت کرد. او در آغاز حکومت به منظور برقراری ثبات و آرامش دست به اصلاحات در زمینه‌های نظامی، مالی و سیاسی زد.

پس از او، طی 200 سال آینده امپراتوری روم به اوج قدرت و بالاترین حد قلمرو خود رسید. اما پس از قرن سوم میلادی با آغاز گشایش‌های داخلی بر سر کسب قدرت میان فرماندهان ارتش و عدم ثبات سیاسی و هم‌چنین به درازا کشیده شدن نبردهای فرسایشی روم با امپراتوری ایران و نیز هجوم اقوام شمالی، به تدریج اسباب انحطاط این امپراتوری پدیدار شد و این سیر ادامه داشت تا این که سرانجام در سال 1453 میلادی و با سقوط شهر قسطنطنیه به دست ترکان عثمانی، آخرین دولت رومی نیز برای همیشه از صحنة روزگار محو شد.

نگارنده در کتاب حاضر، تاریخ و تمدن یونان را ذکر و مباحثی چون خدایان و افسانه‌های روم باستان، جمهوری و امپراتوری روم، بحران قرن سوم میلادی، فروپاشی امپراتوری روم غربی، و ادامة حیات امپراتوری روم شرقی (بیزانس) را مطرح کرده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات