كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
اسرار اهرام

اسرار اهرام
نویسنده: خوزه الوارز لوپز
مترجم: منوچهر استیفا
ناشر: مولف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 151
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1364 - دوره چاپ: 3
کد کتاب: 89095

 دست دوم - کیفیت : درحد نو

مروری بر کتاب
تحقیق علمی درباره اهرام

از جمله عجایب خلق شده توسط بشر اهرام مصر است. بدون شک یکی از پر راز و رمزترین بناهای ساخته شده در کره‌ی زمین اهرام هستند.

نظرات ضد و نقیض در مورد فلسفه‌ی ساخت این اهرام و اینکه چه کسانی آن را ساخته‌اند؛ بسیار است. اما قدر مسلم آنکه این بناها یکی از شاهکارهای ساخته شده‌ی فعلی هستند. بناهایی که نکات جالب و شگفت انگیز بسیار دارد.

گفته می‌شود که اگر دو خط عمود بر هم از دو منتها الیه شرقی غربی و شمالی- جنوبی زمین رسم کنیم، محل تلاقی آن دو در محل ساخت اهرام مصر خواهد بود و دیگر اینکه ابعاد و اندازه‌های اهرام مصر به لحاظ هندسی با بعضی فواصل و نسبت‌های نجومی متناسب است.

در هر صورت ساخت چنین بناهای عظیمی که بعضاً تاریخ ساخت آنها را به بیش از ‌٥٠٠٠ سال قبل می‌دانند ، نیاز به دانش و تکنولوژی بسیار پیشرفته‌ای خواهد داشت و بی جهت نیست که آن را جزء عجائب هفتگانه می‌دانند.

اما از بعد دیگر نیز مشاهدات نشان می‌دهند که به طور کلی ساختار هندسی اهرام دارای خواص منحصر به فردی است که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد. گفته می شود که بیشترین میزان اثرات مشاهده شده از ساختارهای هرمی، مربوط به هرمهایی است که زاویه ی ابعاد آن ‌٥٢/٦٠٦ درجه است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اسرار اهرام

  • ناشر: مولف
  • کد کتاب: 89095 - 90/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: خوزه الوارز لوپز, منوچهر استیفا, تمدن مصر, اهرام مصر