كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
اسرار الصلاه

اسرار الصلاه

نویسنده: جواد ملکی تبریزی
مترجم: سیدعلی احمدی
ناشر: اشکذر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 568
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ:

 

مروری بر کتاب

مرحوم‌ حاج‌ میرزا جواد آقای‌ تبریزی‌ از اعاظم‌ تلامذۀ مرحوم‌ آیه‌ الحق و سند التوحید معلم‌ ربانی‌ حاج‌ شیخ‌ حسینقلی‌ همدانی‌ رضوان‌الله‌ علیهما است‌ . و کتب‌ وی‌ عبارتند از: «لقاءالله‌» و «أسرار الصلوه‌» و «المراقبات‌» (أعمال‌ السنه‌) که‌ الحق مستغنی‌ از تعریف‌ است‌، بالاخص کتاب‌ «لقاءالله‌» ایشان‌ آتشی‌ مخصوص‌ دارد و برای‌ فتح‌ باب‌ سالکین‌ إلی‌الله‌ کلید و رمز موفقیت‌ است‌.

...‎ من‌ از بعضی‌ أجلاء مشایخ‌ خودم‌ که‌ همانند او حکیم‌ عارفی‌، و معلم‌ حاذقی‌ را در راه‌ خیر، و طبیب‌ کاملی‌ را ندیده‌ام‌ پرسیدم‌: کدامیک‌ از أعمال‌ جوارح‌ را که‌ شما تجربه‌ نموده‌اید اثرش‌ در قلب‌ بیشتر است‌؟! فرمود: سجدۀ طویله‌ در هر روزی‌ که‌ آنرا ادامه‌ دهد، و طول‌ بدهد جداً تا اینکه‌ یکساعت‌ و یا سه‌ ربع‌ ساعت‌ به‌ طول‌ انجامد و در آن‌ بگوید: لَآإِلَـٰهَ إِلا أَنتَ سُبحَـٰنَکَ إِنی‌ کُنتُ مِنَ الظـٰلِمِینَ .

«هیچ‌ معبودی‌ نیست‌ جز تو ای‌ خداوند! تو پاکی‌ و منزه‌ و مقدس‌ می‌باشی‌! من‌ هستم‌ که‌ رویه‌ و دأبم‌ این‌ بوده‌ است‌ که‌ از ستمگران‌ بوده‌ام‌.» بطوریکه‌ نفس‌ خود را گرفتار و محبوس‌ در حبس‌ عالم‌ طبیعت‌ مشاهده‌ نماید و مقید و مغلول‌ به‌ قیدها و غلهای‌ اخلاق‌ رذیله‌ بنگرد، و خداوند را تنزیه‌ کند که‌: تو این‌ کار را از روی‌ ظلم‌ و ستم‌ به‌ من‌ ننمودی‌! و من‌ بودم‌ که‌ به‌ نفس‌ خودم‌ ستم‌ نمودم‌ و آنرا در این‌ مهلکۀ عظیمه‌ وارد ساختم‌ .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اسرار الصلاه

  • ناشر: اشکذر
  • کد کتاب: 102640 - 100/5
  • موجودی: در انبار
  • 380,000ریال
  • 210,000ریال

برچسب ها: جواد ملکی تبریزی, سیدعلی احمدی, اسلام, نماز, معارف اسلامی, فقه شیعه, کتاب ترجمه کامل اسرار الصلوه