کتاب اسرارالتوحید فی مقامات الشیخ ابی سعید فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب ادبیات قدیم،اساطیر،فرهنگ انتشارات طهوری

اسرار التوحید فی مقامات الشیخ ابی سعید

نویسنده: محمد بن منور - احمد بهمنیار
ناشر: طهوری
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 370
اندازه کتاب: وزیری گالینگور- سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو

مروری بر کتاب

بانضمام رساله حورائیه

کتابِ اسرار التوحید، یکی از شاهکارهای نثر فارسی است که در طولِ تاریخِ هزار و دویست ساله ادبیات فارسی، بی نظیر و بی بدیل است.

این کتاب به لحاظ ارزش هنری و مهارت نویسنده در شیوه های گوناگونِ بیان و شیوه داستان پردازی و انتخاب کلمات، در صدرِ میراث ادبیِ زبانِ فارسی قرار دارد. حتی اگر کسی محتوای آن را که بیشتر عرفان و زندگینامه صوفیان است، با دیده انکار بنگرد، نمی تواند چیره دستیِ شگفت آورِ نویسنده را در اسلوب های بیانِ هنری منکر شود.

این کتاب، زندگی نامه عارف بزرگ و انسانِ نمونه تاریخِ فرهنگ ایران، ابوسعید بن ابی الخیر میهنی (440 ـ 357) است که در تاریخ عرفان ایرانی والاترین پایگاه را در کنارِ حلاج و با یزید و چند تن دیگر، داراست.اما این کتاب، تنها زندگی نامه بوسعید نیست، بلکه یکی از برجسته ترین منابع تاریخ عرفان ایران و یکی از مهم ترین اسناد تاریخ اجتماعی این سرزمین، در یکی از مهم ترین اَدوار تاریخ ایران نیز به شمار می رود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اسرارالتوحید فی مقامات الشیخ ابی سعید

  • ناشر: طهوری
  • کد کتاب: 85935 - 106/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ابوسعید ابی الخیر, محمد بن منور, احمد بهمنیار, تصوف, عرفان اسلامی, تاریخ تصوف, تاریخ ادبیات ایران, ابوسعید, کتاب اسرار التوحید فی مقامات الشیخ ابی سعید, کتاب های نایاب, کتاب اسرار التوحید فی مقامات الشیخ ابی سعید