منو
سبد خرید

اسرار ابوالهول

اسرار ابوالهول
درحال حاضر موجود نمی باشد
اسرار ابوالهول
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 99033 - 106/3
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 22
0 ریال

اسرار ابوالهول

نویسنده: اریک فون دنیکن
مترجم: قدیر گلکاریان
ناشر: علمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 190
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1375 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : نو ؛ نوشته تقدیمی دارد

 

مروری بر کتاب 

مصور

در این کتاب، فرهنگ و تمدن مصر در عصر اخناتون یکی از فراعنه مشهور مصر شرح و بررسی شده است. عناوین برخی از مباحث کتاب بدین قرار است : کشف اخناتون، مصر در دوران خاندان سلطنت هجدهم، بررسی تاریخی و فرهنگی، حکومت اخناتون و پیامدهای آن، مناسبات خانوادگی، مقوله سلطنت اشتراکی، وضعیت جسمانی آخناتون، کنان آرامگاه 55، شاه مرتد، الواح عمارنه، حکومت آخناتون و پایان کار عمارنه. بخش پایانی کتاب به مباحث زیر اختصاص دارد : آخناتون و مورخان، گاه شماری منابع و یادداشت‌ها، فهرست تصاویر و یادداشت‌هایی درباره تصاویر متن.

در کتاب اسرار ابوالهول، اریک فون دانیکن از چگونگی پندار مردم مصر باستان در جهت ایجاد مجسمه های غیرطبیعی مثل ابوالهول سخن به میان می آورد. او اسرار صحرای گرم و سوزان و شنزار مصر را همراه مستندات تاریخی می شکافد و با توسل به اساطیر و کتب عهد عتیق و نشانه های امروزی همچون مسافران فضایی و … سعی در کشف اسرار مصر دارد. او از گورهای مقدس و اجساد مومیایی شده آپیس و فراعنه نمونه هایی ذکر می کند که تنها با خواندن مطالب پی به عظمت و عمق ماجرا خواهید برد.
اریک فون دانیکن با تحمل رنج سفرهای بس طولانی، به جهان های ناشناخته ای راه یافت که در تاریخ علوم و بخصوص باستان شناسی تحولی بوجود آورد. در کتاب ارابه خدایان سخنان او به خیال بیشتر شبیه است تا حقیقت و بطور اصولی، کار او متکی به باستان شناسی است. اما جهان علوم در سایر کشورهای جهان برداشت و خط تازه ای در تحقیقات و نظرات او در زمینه تاریخ بسیار دور بشر و احتمال سفرهای موجودات بسیار باشعورتر از ما به کره زمین یافت. دانیکن بطور صریح ابراز میکند که: “نوشتن چنین مطالبی نیاز به تهور و شهامت دارد. زیرا این فرضیات با آنچه باستان شناسی تاکنون اظهار داشته سخت تضاد دارد.

این از ویژگیهای ارایه هر فرضیه نوینی است. هر حرکت تازه ای در عرصه هر رشته از علوم، این دشواری را به دنبال دارد که محقق و دانشمند، در معرض لعنت های علمی عالمان است. عده ای راه تمسخر می پویند و گروهی آن را اراجیفی رها شده از مغزِ معلول نویسنده اش می دانند. اریک فون دانیکن معتقد است که گذشته ما چیزی غیر معمول و ناشناخته است. این گذشته به هزاران میلیون سال ابهام می رسد و اینچنین روزنه ای به جواب ابهامات خود می گشاید: “ما در گذشته با سفینه ها و سفینه نشین های سایر کرات آسمانی همکاری و مبادلات علمی و عملی داشته ایم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات