دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

استیضاح

استیضاح

نویسنده: سید عطاءالله مهاجرانی
ناشر: اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 542
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 4 ~ 3

کیفیت : در حد نو _ نو


مروری بر کتاب

حاوی رای اعتماد و استیضاح سید عطاءالله مهاجرانی وزیر اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی 

سیاست‌مدار ایرانی است. وی نماینده شیراز در دوره اول مجلس شورای اسلامی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره اول ریاست جمهوری محمد خاتمی بود.در سال 2 مرداد ۱۳۳۳ و در اراک زاده شد. تحصیلات عالی خود را در رشته تاریخ در دانشگاه‌های اصفهان (کارشناسی) شیراز (کارشناسی ارشد) و تهران (دکترا) گرفت. همسر او جمیله کدیور و نیز برادر زنش محسن کدیور از فعالان سیاسی اند.

او در نخستین مجلس پس از انقلاب اسلامی بهمن ۱۳۵۷ نماینده شیراز در مجلس بود. در زمان نخست وزیری میر حسین موسوی معاون پارلمانی نخست وزیر بود که بعدا در زمان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی به عنوان معاون پارلمانی رییس جمهور همکاری میکرد. مقاله "مذاکره مستقیم" با آمریکا وی در روزنامه اطلاعات در همان اوایل دولت هاشمی سر و صداهای زیادی بپا کرد که در نهایت با مداخله رهبری قضیه فیصله پیدا کرد بعد از سخنرانی علنی رهبری علیه مذاکره مستقیم مهاجرانی با " فصل الخطاب " دانستن نظر رهبر از پیگیری مطلب خود صرفنظر نمود .

در ضمن وی وزیر فرهنگ و ارشاد دولت محمد خاتمی بود که زیر فشارها استعفا داد.بنا به نوشته خودش معرفی وی به عنوان وزیر ارشاد در نتیجه پیشنهاد رهبری به خاتمی بوده است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات