كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
استعمار فرانو ؛ نظام سلطه در قرن بیست و یکم

استعمار فرانو

نویسنده: جواد منصوری
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 361
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

نظام سلطه در قرن بیست و یکم

در گذشته تلاشهای درخورد تقدیی از سوی اساتید، روشنفکران و فرهیختگان برای آشنایی جامعه- بخصوص قشر دانشجو- با نظام سلطه جهانی و امریکاشناسی و روند تحولات و تغییراتی که در شیوه ها و برنامه های آن بوجود آمده، صورت گرفته است. اما سرعت تحولات و ادامه درگیریها بویژه شکل گیری جریان جدید سلطه یک جانبه و پیچیده امریکا که در واقع سلطه قرن 21 می باشد، پژوهشها و مطالعات بیشتری را می طلبد از این رو نوشته حاضر هدف شناخت شرایط جهانی و استراتژی های جدید سلطه بویژه در قرن 21 را دنبال می کند، که در واقع تألیف و تدوین مجدد کتاب شناخت استکبار جهانی نگارنده است که در گذشته منتشر و بارها تجدید چاپ شده است.

تحولات سیاسی و بین المللی دو دهه اخیر به اندازه ای سریع و گسترده بوده است که ضرورت دارد پژوهشها و تألیفها در این زمینه در فواصل کوتاه تجدیدنظر و با توجه به تغییرات و ادبیات جدید نوشته شود.

فهرست

بخش اول - رهیافت نظری و روش شناسی
فصل اول: کلیات
فصل دوم: مبانی فکری و ایدئولوژیک
فصل سوم: شکل گیری استکبار سرمایه داری

بخش دوم - سیاستهای اجرایی
فصل اول: استراتژی نظامی
فصل دوم: سیاست های اقتصادی
فصل سوم: شیوه های سیاسی
فصل چهارم: اهداف و شیوه های فرهنگی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

استعمار فرانو ؛ نظام سلطه در قرن بیست و یکم

  • 125,000ریال

برچسب ها: جواد منصوری, استعمار نو, جامعه شناسی سیاسی, علوم سیاسی, استعمار, کتاب استعمار فرانو ؛ نظام سلطه در قرن بیست و یکم