منو
سبد خرید

استعمار صهیونیستی در فلسطین

استعمار صهیونیستی در فلسطین
استعمار صهیونیستی در فلسطین
  • موجودی: موجود
  • مدل: 143418 - 103/4
  • وزن: 0.20kg
120,000 ریال

استعمار صهیونیستی در فلسطین

نویسنده: صایغ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 34
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ مهر دارد

 

مروری بر کتاب

مجموعه کرامه

در طی بیست سال اخیر ما شاهد درهم شکستن امپریالیسم اروپایی هستیم و می بینیم که استعمار غرب در آسیا و آفریقا به تدریج از میان می رود.اما قابل توجه این است که همزمان با درهم ریختن این بنا، شکل تازه ای از استعمار سربرآورده است و شاهد این ماجرا هم در دست نقطه تقاطع دو قاره آسیا و آفریقا است.

آری مقارن این دوره که یک مرحله شرم آور و دهشتناک در تاریخ جهان ما پایان می پذیرد، محصول تازه ای از امپریالیسم اروپایی به بازار می آمد که نوعی از استعمار نژاد پرستانه است و در کجا؟ در مفصل آسیا و افریقا.

باید دانست که از زمانی که برنامه بازل در سال 1897 تدوین گردید تا هنگام تنظیم برنامه بالتیمور که در سال 1942 انجام یافت؛ صهیونیست ها همیشه تعبیر غیر صریح "کانون" را بر لفظ صریح "دولت" ترجیح داده اند. دلیل این ترجیح آن است که لفظ "دولت" بدون شک موجب می شد مخالفتهایی در محافل مختلف برانگیخته شود.

اعلامیه بالفور که ۱۰۴ سال قبل توسط دولت بریتانیا منتشر شد حکایت از ماهیت این دولت استعمارگر دارد، دولتی که ریشه این شجره خبیثه را ایجاد کرد و خود در پشت پرده مستوری پنهان شد. در پایان کنگره؛ هرتزل در دفتر خاطراتش اینطور می نویسد: "اگر بخواهم کنگره بازل را در یک جمله خلاصه کنم (والبته این کاری است که علنا نخواهم کرد) باید بگویم که در بازل من دولت یهود را بنیان نهادم. لکن اگر این مطلب را امروز اعلام کنم همه مردم مرا دست خواهند انداخت. در ظرف 50 سال آینده محققا دیگر بر کسی پوشیده نخواهد ماند.

برای استعمار فلسطینیان, یهودیان سرمایه دار بسیج شدند و با سرعت هرچه تمام تر وسائل برای یک استعمار و یک یورش تمام عیار مطابق نظم و قاعده تشکیل گشت."تراست کوهرنیال یهود (1897) ,کمیسیون استعمار, کولونیزاسیون (1898), صندوق ملی یهود (1908), دفتر فلسطین (1908) و کمپانی برای رشد و توسعه زراعی در فلسطین (1908) از نخستین ابزار هایی بودند که سازمان های صهیونیستی بنیان نهادند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات