استرس و روشهای مقابله

استرس و روشهای مقابله

نویسنده: ورا پیفر
مترجم: آزاده افروز - منا نقیبی راد
ناشر: دفتر نشر فرهنگ اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 250
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 4

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

استرس حالتی است که شما در واکنش به فشار دنیاى بیرون (مدرسه، محیط کار،خانواده، دوستان و ...) یا دنیای درون ( تمایل به موفقیت، میل به پذیرفته شدن و ...) احساس مى‌کنید.استرس واکنش طبیعى افراد در هر سنى است. استرس از غریزه فرد در محافظت از خویش در برابر فشار عاطفى یا جسمى و مقابله با خطر نشات مى‌گیرد.

این کتاب عوامل استرس‌زا را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار می‌دهد. برای شما جالب خواهد بود که بدانید حتی گاهی حوادث مثبتی چون ارتقای شغلی یا فرارسیدن تعطیلات نیز می‌توانند ایجاد استرس کنند. با مطالعۀ این کتاب نه تنها راهکارهای عملی، بلکه روش‌های مؤثر روان شناختی را برای مقابله با شرایط نامساعد خواهید آموخت. شما نه می‌توانید و نه می‌خواهید خود را از شرّ مشکلات زندگی مصون دارید؛ ولی حداقل می‌توانید استرس‌های زائد را به راحتی از میان بردارید.

انرژی درونی شما بسیار بیشتر از آن است که می‌پندارید. کتابی که پیش رو دارید، طرز دستیابی به این انرژی نامتناهی و طرز استفادۀ درست از آن را به شما می‌آموزد. همچنین در این کتاب پرسشنامه‌هایی در اختیار شما قرار می‌گیرد که با پاسخ دادن به آن‌ها بهتر به خصوصیات خود پی می‌برید و با استفاده از روش‌های پیشنهادی تحت عنوان تمرینات ذهنی ـ روانی، بهتر بر زندگی خود تسلط می‌یابید.

از طرفی این کتاب شامل اطلاعات سودمندی در مورد مواد غذایی و تمرینات فیزیکی است که به نوبۀ خود انعطاف‌پذیری شما را در برابر استرس مضاعف می‌کند. چرا پریشان باشید در حالی که می‌توانید آرام بمانید، چرا بجنگید در حالی که می‌توانید به بازی بگیرید! ممکن است راه گریزی از وضعیت فعلی خود نیابید؛ ولی مطمئن باشید که این راه، قبل از ایجاد مشکل، وجود داشته است. کمی سعی کنید؛ آن را خواهید یافت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

استرس و روشهای مقابله

  • 95,000ریال

برچسب ها: ورا پیفر, آزاده افروز, فشارهای عصبی, روانشناسی اضطراب, استرس, اضطراب, کتاب استرس و روشهای مقابله