كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
استراحت جنگجو

استراحت جنگجو

نویسنده: کریستی ین روشفور
مترجم: پرویز شهدی
ناشر: معین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

از همان موقع که کلید را به اشتباه در قفلی انداختم که مال آن نبود ، سرنوشتم رقم خورد . نه جلوتر از آن ، موقعی که این هتل را به جای آن یکی انتخاب کردم ، نه ، بازهم جلوتر، از موقعی که عمه لوسی مرد و جز من وارثی نداشت .

نمی دانم ، شاید هم جلوتر از همه ی اینها . به هرحال مقدرم این بود که در این شهر دورافتاده ، در این هوای گرفته و بارانی ، و با اتفاقی ساده ممکن است برای هرکسی پیش بیاید ، در چنبره ی عشقی بیفتم ، که سراپایم را بسوزاند وبه جایی تنزلم دهد که هرگز گمانش را نمی کردم ، عشقی که مرا به کلی مسخ کرد ، از من آدم دیگری ساخت ...

این رمان در سال نخستین بار در سال 1958 در فرانسه منتشر شد که در زمان خود سر و صدای زیادی به راه انداخت. بعدها که روژه وادیم (کارگردان معروف فرانسوی) فیلمی از روی آن ساخت در معرفی کریستی ین روشو تاثیر فراوانی گذاشت و بدین ترتیب نویسنده ای چیره دست و روانکاوی نکته سنج را به جهانیان شناساند.

در این داستان 'ژنه' دختر جوانی است که در رشته حقوق درس می‌خواند. عمه‌اش که در شهرستان زندگی می‌کند پس از مردن اموالش را به او می‌بخشد و ژنه برای انجام تشریفات اداری به آن شهرستان می‌رود و در هتلی نزدیک راه آهن اقامت می‌کند. اما یک اتفاق ساده زندگی‌اش را دگرگون می‌کند. او در این باره می‌گوید: 'از همان موقعی که کلید را به اشتباه در قفلی انداختم که مال آن نبود, سرنوشتم رقم خورد.

مقدرم این بود که در این شهر دور افتاده, در این هوای گرفته و بارانی در چنبره عشقی گرفتار شوم که سراسر وجودم را بسوزاند و به جایی تنزلم دهد که هرگز گمانش را نمی‌کردم'. ادامه کتاب شرح این تنزل و انحطاط جسمی و روحی ژنه به 'رنوساتی' جوان میخواره بی‌بند و باری است که او را تا سر حد بردگی می‌کشاند ولی ژنه مقاومت می‌کند و به کمک این عشق نه تنها خود, بلکه رنو را هم از منجلاب بیرون می‌کشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

استراحت جنگجو

  • ناشر: معین
  • کد کتاب: 107028 - 64/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: کریستی ین روشفور, پرویز شهدی, داستان های فرانسوی, کتاب استراحت جنگجو