كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
استراتژی تجاوزکارانه امپریالیسم آمریکا در منطقه

استراتژی تجاوزکارانه امپریالیسم آمریکا در منطقه

نویسنده: محمدتقی برومند
ناشر: کاوه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 94
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : نو
 

مروری بر کتاب 

امپریالیسم امریکا در پی شکست هایی که در سال های شصت و هفتاد قرن بیستم در نتیجه مبارزات آزادی بخش متحمل شد، در پی آن شد تا استراتژی جدیدی را تدوین و به مرحله اجرا گذارد. استراتژی جدید می بایست به تحقق اهداف سیاست بین المللی و نظامی امریکا در جهت حفظ، باز پس گیری و گسترش نفوذ کمک کرده و در عین حال تامین کننده امید امریکا برای ایفای نقش رهبری آن در تمام جهان باشد.

شکست هایی که امپریالیسم جهانی به سرکردگی امریکا متحمل شد، منجر به عقب نشینی در برابر کشورهای در حال رشد شد. با توجه به این اوضاع، نیروهایی در درون هیئت حاکمه امریکا کوشش کردند تا جهت گیری سیاست خارجی امریکا را تغییر دهند. این محافل نمی توانستند با کاهش نفوذ بین المللی امریکا و تضعیف نقش قدرت نظامی موافق باشند.

تشدید این روند، منافع این محافل را که به صنایع نظامی و نفتی وابسته بودند به خطر انداخته و نفوذ سیاسی آنان را نیز تهدید می کرد. این محافل توانستند دست برتر را گرفته و استفاده مستقیم و غیر مستقیم از قهر نظامی را در برخورد با کشورهای در حال رشد ترجیح دهند. حلقه مرکزی این سیاست عبارت است از افزایش توان نظامی امریکا.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

استراتژی تجاوزکارانه امپریالیسم آمریکا در منطقه

  • ناشر: کاوه
  • کد کتاب: 94796 - 69/4
  • موجودی: در انبار
  • 85,000ریال

برچسب ها: محمدتقی برومند, امپریالیسم, جامعه شناسی جنگ, استعمار, جامعه شناسی سیاسی, آمریکا, خاورمیانه, علوم سیاسی, جامعه شناسی سیاسی, کتاب های نایاب, تاب استراتژی تجاوزکارانه امپریالیسم آمریکا در منطقه