منو
سبد خرید

استبداد مذهبی در مکتب کالوین

استبداد مذهبی در مکتب کالوین
-9 %
استبداد مذهبی در مکتب کالوین
  • موجودی: موجود
  • مدل: 128965 - 200/3
  • وزن: 0.30kg
590,000 ریال
650,000 ریال

استبداد مذهبی در مکتب کالوین

نویسنده: ضیاء الدین ضیایی
ناشر: تاریخ ایران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 231
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1399 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

هر انسان جسور ملغمه ای است از دقت و وسواس گونه و احتیاط کامل. چنین انسانی از مرگ که همواره چون سایه او را تعقیب می کند هراسی به دل راه نمی دهد و امنیت و ثبات روحی و روانی خود را تحت هیچ شرایطی دچار تزلزل نمی کند. او حتی هنگام آزاد شدن روحش از قفس تن با نفسی مطمئن و ضمیری شاد چشم در چشم دشمن خود که همان هیولای مرگ است به آرامی و با آرامش می نگرد.

انسانی که از درون جسور است از هیچکس شکست نمی خورد و تنها در برابر بد اقبالی و سرنوشت محتوم خود به زانو در می آید. چنین انسانی بر این باور است که کشته شدن به معنای شکست خوردن نیست و معتقد است که در اغلب موارد افراد محافظه کار و جبون بد اقبال تر از دیگران هستند و ایمان دارد که گاهی در شکست نعمانی نهفته است که آنها را حتی در اوج پیروزی دنیوی نیز نمی توان کسب کرد....

امروزه مقوله دین و دینداری، دین ستیزی، قرائت صحیح از دین و امثالهم باب روز شده است و هرکس باظن خود اجازه اظهارنظر درباره این وادی بی‌نهایت را به خود می‌دهد و در روزگاری که هرگونه سئوال ساده درباره برخی از احکام و دستورات دینی نوعی دین ستیزی تلقی می‌شود، درحالی که خداوند قادر و مطلق این عالم را برای ما ساخته تا ما در دوران آن آرام و بی‌دغدغه زندگی کنیم و نیازی هم به زور و تهدید نداشت.

برخی از انسان‌ها هستند که با خوی ددمنشانه عاشق سلطه بر دیگران می‌شنود و دل به استبداد می‌بندند و تصمیم می‌گیرند که گوششان را کر و چشمشان را کور کنند. کتاب «استبداد مذهبی در مکتب کالوین» دربردارنده سه شخصیت گالوین، بیروت و کاستیلو است که هر کدام رویایی داشتند مثل همه انسا‌ن‌های دیگر ولی هر رویایی لاجرم چون امواج خروشان در دریای آرزوها روزی بر ساحل واقیعت بوسه می‌زند و به تدریج ناپدید می‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات