منو
سبد خرید

استبداد شرقی ؛ بررسی تطبیقی قدرت تام

استبداد شرقی ؛ بررسی تطبیقی قدرت تام
-10 %
استبداد شرقی ؛ بررسی تطبیقی قدرت تام
  • موجودی: موجود
  • مدل: 128963- 12/3
  • وزن: 1.10kg
990,000 ریال
1,100,000 ریال

استبداد شرقی

نویسنده: کارل آوگوست ویتفوگ
مترجم: محسن ثلاثی
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 856
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

بررسی تطبیقی قدرت تام

استبداد شرقی مفهومی است که امروزه ذهن برخی روشنفکران شرقی را به خود مشغول کرده است، به طوری که آنان در شرح سیاست و حکومت کشورهای غربی از همین مفهوم کمک می گیرند.دولت خودکامهء شرقی دارای یک دین دولتی بوده و پادشاه مقام قدسی را با منصب دنیایی پیوند می زده است. سرشت متمرکز دولت خودکامهء شرقی وجود دین دولتی را اقتضا می کرده است.

موضوع اصلی کتاب مبانی نظام تولید آسیایی و پایه های قدرت تامه است.مستندات تجربی، کتاب حاصل حدود سی سال مطالعات همه جانبهء نویسنده در تاریخ تمدنهای آسیایی،اینکار و مایاست.تکیه گاه نظری کتاب، آراء مارکس درباب مبانی نظام آسیایی است که نویسنده کوشیده است با برداشتی بر وفق مشرب اکونومیستی آنرا با مطالعات و یافته های تازهء باستان شناسی شرح و به حیطه های تازه ای بسط دهد.

تفکر متافیزیکی، زیبایی را نوعی ذات استعلایی می­شمارد که در جهان متافیزیک وجود دارد و وظیفه انسان، تقلید، تبعیت یا بازنمایی. فیزیکی آن است. رویکرد دیگر به زیبایی، رویکردی است که زیبایی را تنها رابطه چند سویه میان طبیعت و انسان وکنش­هایی متقابل میان این دو می­داند که فرهنگ، در گسترده ­ترین مهنای آن، زاییده آن کنش­ هاست.

در این برداشت، زیبایی نه ذاتی بلکه حاصل «تناسب» هایی است کارکردی یا در دیدی گسترده ­تر، حاصل نوعی سودمند است و از این ­رو معنای آن متغیر و تابعی است از کارکرد اجتماعی یا روانی هنر.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات