دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

استالین جوان ؛ دو جلدی

استالین جوان ؛ دو جلدی
استالین جوان ؛ دو جلدی
استالین جوان ؛ دو جلدی
درحال حاضر موجود نمی باشد
استالین جوان ؛ دو جلدی
استالین جوان ؛ دو جلدی
استالین جوان ؛ دو جلدی

استالین جوان

نویسنده: سایمون سیبیگ مانتیفیوری
مترجم: بیژن اشتری
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1446
اندازه کتاب: وزیری زرکوب - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

كتاب استالین جوان داستان زندگی یكی از بزرگترن دیكتاتورهای تاریخ جهان است !دیكتاتوری كه میلیون ها نفر را به كام مرگ كشاند و با ظاهری عوام فریبانه و شعارهایی تو خالی ملتش را به سقوطی درناك گرفتار كرد! این پژوهشگر تاریخ ادامه داد: این کتاب را به جوانان که علاقه‌مند به مسائل سیاسی و ایدئولوژیک هستند، توصیه می‌کنم زیرا با خواندن این کتاب با زندگی استالین و حوادثی که در روسیه رخ داده آشنا می‌شوند. کتاب‌های «استالین جوان: از تولد تا انقلاب اکتبر» و «استالین؛ دربار تزار سرخ» به‌صورت یک دوره در ایران ترجمه شده و به چاپ رسیده‌ است.

این کتاب‌ها توسط «سایمن سیبیگ مانتیفوری»، مورخ انگلیسی، نگاشته شده‌اند. مانتیفوری، ابتدا کتاب «استالین، دربار تزار سرخ» را نوشت و بسیار تحسین شد و جایزه‌ بهترین کتاب تاریخی انگلستان را از آن خود کرد. استقبال گسترده از این کتاب، نویسنده را به فکر انداخت تا اثر خود را تکمیل کند. سپس کتاب «استالین جوان: از تولد تا انقلاب اکتبر » را نوشت که به‌خاطرش از سوی لس‌آنجلس تایمز برنده‌ جایزه‌ بهترین بیوگرافی شد.

این کتاب درباره‌ زندگی استالین و زوایای پنهان جوانی‌اش تا وقوع انقلاب و رسیدن به قدرت است. در مقدمه‌ای که نویسنده بر اثر خود نوشته آمده است: «البته این نخستین کتابی نیست که در مورد دوران جوانی این دیکتاتور سده‌ گذشته نوشته‌ شده و فروتنانه اثر خود را در سطوح پایین‌تری از اهمیت، نسبت به کتاب‌های «استالین شکننده‌ی ملت‌ها» به قلم «رابرت کانکوئست» و «استالین: یک زندگی نامه» با نویسندگی «رابرت سرویس» می‌داند. ولی آن‌چه این کتاب را بسیار ارزشمند می‌کند، استفاده از اسناد و خاطرات افراد حاضر در جریان حوادث زندگی استالین است که به تازگی از قید محرمانه بودن آزاد شده‌اند، و طبعاً در کتاب‌های پیشین از آن‌ها استفاده نشده ‌بود. همین موضوع، این کتاب‌ها را متمایز ازآثار پیشینِ نوشته شده بر این موضوع خاص می‌نماید و در بسیاری موارد با توجه به اسناد، قول پذیرفته‌شده در موضوعات گوناگون، از سوی مورخان را به چالش می‌کشد.»

فهرست

جلد اول : استالین جوان ؛ از تولد تا انقلاب اکتبر
جلد دوم : استالین ؛ دربار تزار سرخ ؛ از غصب قدرت تا مرگ

جوایزی که این کتاب برنده شده است

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین بیوگرافی از سوی لس‌آنجلس تایمز

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات