منو
سبد خرید

استالین ؛ تزار سرخ ؛ دو جلدی

استالین ؛ تزار سرخ ؛ دو جلدی
موجود نمی باشد
استالین ؛ تزار سرخ ؛ دو جلدی
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 65860 - 110/3
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 55

استالین ؛ تزار سرخ

نویسنده: ایزاک دویچر
مترجم: ذبیح الله منصوری,بهرام نظام آبادی,محمد رفیعی مهرآبادی
ناشر: عطائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 910
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1368 ~ 1363 -دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : عالی ~ درحد نو
 

مروری بر کتاب 

شرح زندگی استالین

یوسیف ویسارینویچ جوگاشویلی مشهور به ژوزف استالین ؛رهبر و سیاست‌مدار کمونیست شوروی بود که از اواسط دهه ۲۰ تا مرگش در ۱۹۵۳ رهبر عملی حزب کمونیست اتحاد شوروی و در نتیجه رهبر دو فاکتوی کل این کشور بود.

حکومت استالین آثار ماندگار بسیاری داشت که تا پایان دولت شوروی در آن باقی‌ماندند گرچه مائوئیست‌ها، خوجه ئیست‌ها، آنتی رویزیونیست‌ها و بسیاری دیگر او را آخرین رهبر سوسیالیست واقعی در تاریخ اتحاد شوروی می‌دانند و عروج خروشچف و استالین زدایی پس از استالین را «رویزیونیسم» می‌خوانند. استالین مدعی بود که سیاست‌هایش بر مارکسیسم-لنینیسم بنا شده‌اند اما اکنون نظام اقتصادی و سیاسی او را بیشتر استالینیسم می‌خوانند...

...در ۳ آوریل ۱۹۲۲ استالین به دبیر کلی کمیته مرکزی حزب کمونیست روسیه (بلشویک‌ها) رسید، پستی که بعدها به بالاترین پست کشور بدل شد. بعضی می‌گویند که او ابتدا از قبول این سمت سرباز زده و تحت اصرار آن را قبول کرده‌است. در آن زمان دبیر کلی سمت مهمی تلقی نمی‌شد اما پتانسیل خوبی برای استالین فراهم کرد تا حزب را پر از طرفداران خود کند. محبوبیت استالین در حزب بلشویک به کسب قدرت سیاسی بسیاری توسط او انجامید. این باعث تعجب لنین در حال احتضار شد که در آخرین نوشته‌هایش خواهان برکناری استالین «بی نزاکت» شد. اعتبار این سند در کنگره حزب به رای گذشته شد و کنگره به اتفاق آرا به عدم اعتبار آن رای داد. پس از مرگ لنین در ژانویه ۱۹۲۴ استالین به همراه کامنف و زینوویف به رهبری عملی حزب پرداختند. آن‌ها از نظر ایدئولوژیکی بین تروتسکی در چپ و بوخارین در راست بودند.

در این دوره استالین تاکید سنتی بلشویک‌ها بر انقلاب جهانی را کنار گذاشت و به جای آن به سیاست «سوسیالیسم در یک کشور» روی آورد که در تضاد با تئوری انقلاب مداوم تروتسکی بود.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب