کتاب استالین فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیای جهان انتشارات ماهی

استالین

نویسنده: ادوارد رادزینسکی
مترجم: آبتین گلکار
ناشر: ماهی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 728
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 5

 

مروری بر کتاب

این کتاب اثر ادوارد رادزینسکی نویسنده و تاریخدان روس است که البته نخست به عنوان نویسنده و پس از آن به عنوان تاریخدان شناخته می‌شود. البته او در دهه ۱۹۸۰ نمایش‌نامه‌نویس مشهوری نیز بود اما پس از فروپاشی شوروی به صورت تخصصی رو به تاریخ آورد و توانست آثار تاریخی بسیار پرکششی را هم خلق کند.

این کتاب همانند یک رمان اثری پرکشش به شمار می‌رود و یک زندگی‌نامه کامل از ژوزف استالین را شامل می‌شود. نکته جالب توجه این است که رادزینسکی در سال‌های گذشته در رادیو و تلویزیون روسیه برنامه اجرا کرده و مخاطبان زیادی نیز دارد و از همین شهرت برای پرفروش شدن کتاب نیز بهره برده البته در کنار آن کتاب بر پایه اسناد و مدارک متقنی نوشته شده است که پس از فروپاشی شوروی از حالت کاملاً محرمانه خارج شده و قابل دسترس شده است.

این کتاب زندگی‌نامه استالین از زمان تولد تا مرگ را شامل می‌شود و در سه بخش نوشته شده است. بخش نخست که کوتاه‌ترین بخش آن نیز هست ، کودکی استالین را روایت می‌کند و در بخش دوم نوع و نحوه ورود استالین به فعالیت‌های انقلابی را بازگو می‌کند. فعالیت‌های استالین با نام مخفی «کوبا» و نیز نقش وی در فضای سیاسی شوروی پس از انقلاب اکتبر نیز از دیگر بخش‌های فصل دوم این کتاب است. سومین بخش از این کتاب به موضوع چگونگی به قدرت رسیدن استالین به عنوان رهبر شوروی و حکومت وی بر این کشور نوشته شده است که یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این کتاب است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

استالین

  • ناشر: ماهی
  • کد کتاب: 11032
  • موجودی: در انبار
  • 950,000ریال
  • 855,000ریال

برچسب ها: ادوارد رادزینسکی, آبتین گلکار, تاریخ شوروی, کمونیسم, استالین, کتاب استالین