منو
سبد خرید

اسب سرخ

اسب سرخ
درحال حاضر موجود نمی باشد
اسب سرخ
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 106916 - 100/7
  • وزن: 0.20kg
  • UPC: 34
0 ریال

اسب سرخ

نویسنده: جان اشتاین بک
مترجم: سیروس طاهباز
ناشر: شرکت سهامی کتابهای جیبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 181
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1341  - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب 

بیلى باک هنگام سپیده‌دم از آغل بیرون آمد و یک دم در ایوان ایستاد و به آسمان نگاه کرد. مردى بی‌قواره بود که اندامى کوچک و پاهاى خمیده و سبیلى آویخته داشت، دستهایش چهارگوش و کف دستش باد کرده و پرگوشت بود. چشمانش اندیشناک و خاکسترى کمرنگ بود و موهایى که از زیر کلاهش بیرون زده بود سیخ سیخ و رنگورو رفته بود….

اسب سرخ یا، به عبارت دقیق تر، تاتوی سرخ داستان دل انگیز و پرهیجانی است درباره ی کودکی به نام جودی که با پدر و مادر و همچنین پرورشگر اسب و گاوچرانی به نام بیلی باک در کشت زاری حوالی کوهستان روزگار می گذراند. کارل، پدر کودک، به فرزندش تاتوی سرخی هدیه می دهد و جودی، به راهنمایی بیلی باک، به تربیت این تاتو می پردازد.

اسب سرخ فرورفتن در عواطف، احساسات، هیجانات، خواست‌ها و آرزوهای یک کودک به نام «جودی» است، کودکی که می‌تواند کودکی من باشد و یا توی خواننده، با همه پاکی‌ها و بی غباری‌هایش. جودی مثل همه بچه‌ها به حیوانات علاقه‌مند است و شدت این علاقه را زمانی می‌توانی لمس کنی که تو کودک یک روستایی باشی و در تنهایی روستا و تنهایی خانواده به ناگاه صاحب یک کره‌اسب شوی، با زین تیماجی.

اندوه تو آن زمان آغاز می‌شود که این اسب، یعنی تنها نشانه برتری تو بر همسالانت و تنها تجسم آرزوهایت، بی‌آنکه بر پشت آن نشسته باشی و یورتمه رفتن و چهارنعل تاختن را تجربه کرده باشی، بیمار شود و اوج اندوه آنجاست که به لاشخوری می‌آویزی که می‌کوشد از لاشه اسبت لقمه‌ای به‌اندازه یک منقار برگیرد. وجودی چکیده هستی همه آنانی است که دوران کودکی را می‌گذرانند و یا آن دوران را پشت سر گذارده‌اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب اسب سرخ

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات