منو
سبد خرید

اساطیر

اساطیر
اساطیر
درحال حاضر موجود نمی باشد
اساطیر
اساطیر
اساطیر
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 146116 - 71/4
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

اساطیر 

نویسنده: سیمون مارکیش
مترجم: احمد بیانی
ناشر: احیا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 70
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

ک‍ت‍اب‌ حاضر را س‍ی‍م‍ون‌ م‍ارک‍ی‍ش‌ ب‍راس‍اس‌ ن‍وش‍ت‍ه‌ه‍ای‌ ه‍ی‍زی‍ود، اش‍ی‍ل‌، اف‍لاطون‌ و دی‍گ‍ر ن‍وی‍س‍ن‍دگ‍ان‌ ق‍دی‍م‍ی‌ ی‍ون‍ان‌ ت‍ن‍ظی‍م‌ ک‍رده‌ اس‍ت‌...

اسطوره برخلاف افسانه در عالم جاویدان و سرمدی تصویر شده است. اسطوره نقل‌کنندة سرگذشتی قدسی و مینوی است و اساطیر هر قوم برای انسان عصر اساطیری به مثابه پلی است میان او و پدیده‌های جهان پیرامونش که از طریق ذهنی پیوند او را با جهان برقرار می‌سازند.

اسطوره برای جهان هستی رمز و رازها و نیروهای مافوق بشری قائل می‌شود. اسطوره‌ها و افسانه‌های ایرانی نیز بازتاب استمرار یک سنت قدیمی در فرهنگ و زبان این مرز پرگوهرند. این اسطوره‌ها که از گذشتة افسانه‌ای ایران بر جای مانده‌اند، نه تنها در ادب فارسی نقش مهمی ایفا کرده‌اند بلکه وارد هنرهای دیداری نیز شده‌اند.اسطوره جزء نظام اجباری تصویرات و تصورات مذهبی است. ما به ناچار باید به اسطوره اعتقاد پیدا کنیم؛ چون اسطوره برخلاف افسانه در عالم جاویدان و سرمدی تصویر شده است.

اسطوره نقل‌کنندة سرگذشتی قدسی و مینوی و راوی واقعه‌ای است که در زمان نخستین، زمان شگرف بدایت همه چیز رخ داده است.. بیانی است که ژرف ساخت آن حقیقت و تاریخ در نظر مردمان باستان و رو ساخت آن افسانه است. اسطوره‌های ایرانی قصه‌ها و داستان‌هایی کهن هستند که موجودات خارق‌العاده یا ماوراء طبیعی را شامل می‌شوند. این اسطوره‌ها که از گذشتة افسانه‌ای ایران بر جای مانده‌اند، دیدگاه‌های جامعه‌ای را منعکس می‌کنند که در آغاز به آن تعلق داشته‌اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب اساطیر

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات