منو
سبد خرید

اساطیر ژاپن

اساطیر ژاپن
اساطیر ژاپن
-10 %
اساطیر ژاپن
اساطیر ژاپن
اساطیر ژاپن
315,000 ریال
350,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 101475
  • وزن: 0.40kg

اساطیر ژاپن

نویسنده: ژولیت پیگوت
مترجم: 
باجلان فرخی
ناشر: اساطیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 244
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1373 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

ژاپن غنی‌ترین افسانه‌ها و روایات را در بین ملل جهان دارد. به همین دلیل ژاپن را دیار اسطوره‌ها، روایات ، افسانه‌ها و “فولکلور” می‌دانند. «تنوّع و بسیاری افسانه‌ها و داستان‌های ژاپنی از آیین “شینتو” متأثّر است. در آیین شینتو بسیاری از نمود‌های طبیعی مثلاً یک آتش‌فشان، درخت هلو و جز آن یک انسان، روح یا “کامی” است. در این آیین بسیاری از درختان و حیوانات پیک خدایانند و نباتات و حیوانات، در اساطیر و فولکلور ژاپن از نقش اساسی برخوردارند. » به همین دلیل خدایان ژاپنی پر تعدادند و می‌گویند شمار آن‌ها به هشت میلیون میرسد و بر این شمار قهرمانان راه یافته به مقام خدایی را نیز باید افزود.

ژاپن مجموعه‌ای از جزیره‌هاست به همین علّت ارتباط زیادی با دنیای اطراف نداشته است. «ژاپن دیرزمانی از تاریخ خود را در اتکای به خود، انزوا و جدایی از سرزمین‌های دیگر سپری کرده است. رودهای ژاپن کم عمق ، دارای جریان تند و آبشار‌های بسیارند و چنین شرایطی مردمان را به ماندگار شدن در بومزاد خویش و پرهیز از سفر تشویق کرده است.

پرهیز از سفر و دلبستگی به زیبایی‌های طبیعی و سرزمین خود، از دیرباز خالق ژاپنیان وطن دوست بوده است. » این اتّکای به خود ، اعتماد به نفس و عشق به وطن امروزه نیز کاملاً مشهود است و همین عوامل باعث پیشرفت چشمگیر آنان شده است. مطالعه‌ی تاریخ ژاپن نشان می‌دهد که چگونه اتّکای به خود، استقلال و تحمّل سختی‌های آن باعث سعادت یک ملّت می‌شود.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب