كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
اساطیر روم و سلت

اساطیر روم و سلت

نویسنده: ف ژیران - آ. و. پیر
مترجم: محمد شکری فومشی
ناشر: کاروان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 208
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار  - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

اين كتاب كه ترجمه‌ است از بخش "اساطير روم" نوشته "a.v.pierre و F.Guirand" و "اساطير سِلت" نوشته "John X.W.P.Corcoran" در دو پاره "اساطير روم" و "اساطير وست" منتشر شده است. پاره نخست از اين كتاب 10 بخش دارد. مترجم در تدوين اين كتاب، براي سه بخش آخر از اين پاره، "مدارك باستان‌شناختي"، "پايان سخن" و "تصاوير پاره دوم" را آورده است.

مترجم در گردآوري و تدوين اين كتاب، در ادامه اين بخش "سهم يونان در اساطير روم" و "سهم مشرق‌زمين در اساطير روم" را آورده و در پايان نخستين فصل، "تصاوير پاره نخست" را عرضه كرده كه تصاوير مجسمه‌ها و تمثال‌هايي از افسانه‌هاي روم باستان است. مترجم در پاره دوم از اين كتاب كه به "اساطير سِلت" اشاره دارد، در 9 بخش به آيين اين قوم اشاره دارد.

یونان‌ها خالقان غرب بودند و دنیایی ماوراء الطبیعه و بی‌کران برای خود خلق کردند و در تمام این اساطیر، تلاش آن‌ها یافتن دلیلی برای به وجود بر زمین، و انگیزه‌ای برای تحمل مشقات و سختی‌ها بود، و اگر اسطوره این انگیزه را به آن‌ها نمی‌داد، یأس و بدبینی تمام زندگی آن‌ها را در اختیار می‌گرفت.

برای همین، اساطیر یونان سرشار از داستان‌های آفرینش، حماسه‌های‌ عظیم تکان‌دهننده، و جست‌ و‌جوی زندگی پس از مرگ است. تا قبل از سال 278 پیش از میلاد، قوم سلت پهنه‌ی وسیعی از اروپا تا اعماق آسیای صغیر را در اختیار خود داشت و بنابراین تأثیر عمیقی بر فرهنگ و تمدن اروپا به جا گذاشت. امروز عرصه‌ی حضور این نژاد، به انگلستان، کرنوال، ویلز، اسکاتلند، ایرلند و بروتانی فرانسه محدود شده است، ولی از تأثیر آن بر فرهنگ غرب کاسته نشده است.

فهرست

ايزدان ايتاليايي
ايزدان ملت: ايزدان اصلي
ايزدان كشاورزي
ايزدان آب
ايزدان جهان زيرين
ايزدان شهر
قهرمانان ايزدگونه و تمثيل‌ها
خدايانت خانواده

سنت سلتي
ايزدان اسطوره‌‌هاي سلتي
ايزدبانوان ايرلندي
ايزدان بريتانيايي
سماي قهرمتان سلتي
جهان ديگر
جشن‌هاي سالانه
دين سلتي از ديدگان يونيايان و روميان
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اساطیر روم و سلت

  • ناشر: کاروان
  • کد کتاب: 113271- 209/5
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال
  • 230,000ریال

برچسب ها: ف ژیران, آ. و. پیر, محمد شکری فومشی, اساطیر انگلستان, اساطیر ایتالیا, اساطیر سلت, اساطیر روم, تاریخ جهان باستان, اساطیر جهان, اساطیر, کتاب اساطیر روم و سلت