کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
اساطیر جهان

اساطیر جهان

نویسنده: ویلیام دانیال
مترجم: ابوالقاسم اسماعیل پور
ناشر: اسطوره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 256
اندازه کتاب: رحلی گالینگور - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

مصور - رنگی

این کتاب اطلاعات باارزشی درباره اساطیر ایرانی، یونانی و هندی دارد و مکمل «دانشنامه اساطیر جهان» است.

کتاب «اساطیر جهان» سال ۲۰۰۵میلادی در انگلیس منتشر شد و بسیاری از کارشناسان اسطوره‌شناسی معتقدند این کتاب در کنار جنبه‌ پژوهشی برای علاقه‌مندان غیرمتخصص این حوزه نیز جذاب خواهد بود. ویژگی اصلی این اثر، بررسی و تحلیل اساطیر ملل مختلف مانند اساطیر ایرانی، هندی، یونانی یا اسطوره‌های مربوط به سرخ‌پوستان با دیدگاه مردم‌شناسی است.

نویسندگان این مجموعه با توجه به اشرافی که در حوزه‌هایی چون مردم‌شناسی و انسان‌شناسی دارند، موفق شده‌اند تعریف جدیدی از مردم‌شناسی اسطوره‌ها ارایه بدهند و در فصل‌های جداگانه به‌تفکیک میراث اساطیری سرزمین‌های مختلف را بررسی کرده‌اند. این کتاب مکمل «دانشنامه‌ اساطیر جهان» است و با این کتاب مبحث شناسایی اساطیر تکمیل می‌شود.

«اساطیر جهان» را گروه نویسندگان به سرپرستی «ویلیام گ. داتی» نوشته‌اند. داتی، سرویراستار و نویسنده دیباچه این اثر، مدیر مطالعات دینی و استاد علوم انسانی دانشگاه آلابای آمریکاست و بیش از ۱۴ اثر در زمینه مطالعات دینی و اسطوره‌شناسی منتشر کرده است.

اسماعیل‌پور پیش از این در کتاب « دانش‌نامه‌ی اساطیر جهان» به شکل مفصلی به بررسی اساطیر ایرانی پرداخته است، بااین‌حال در این اثر هم اسطوره‌های ایران مورد بررسی قرار گرفته‌اند، هر چند که اساطیر یونان و سرزمین‌های شرق بخش اعظمی از تحلیل‌های این کتاب را شامل می‌شوند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اساطیر جهان

  • ناشر: اسطوره
  • کد کتاب: 106363
  • موجودی: در انبار
  • 750,000ریال
  • 675,000ریال

برچسب ها: ویلیام دانیال, ابوالقاسم اسماعیل پور, اساطیر, مردم شناسی, فولکلور, کتاب اساطیر جهان