كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
اساطیر ایران باستان

اساطیر ایران باستان

نويسنده: عصمت عرب گلپایگانی
ناشر: هيرمند
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 226
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 2


مروری بر کتاب

جنگی از اسطوره ها و اعتقادات در ایران

تاكنون در باب اسطوره و تاريخ، و معاني، تعاريف و تقسيمات آن، كتاب هاي متعددي تاليف و ترجمه شده است. به علاوه معرفي اسطوره هاي ملل، از جمله ايران نيز توجه مترجمان را به خود جلب كرده است. اما با مطالعه كتاب هاي مربوط به اساطير ايران متوجه مي شويم كه بيشتر آنها به موضوعات كلي چون اسطوره آفرينش، رستاخيز و ... پرداخته اند و كمتر كتابي است كه به صورت فرهنگ و كليد واژه اي به معرفي ايزدان، قهرمانان و ... اسطوره اي ايران پرداخته باشد.

اسطوره آیینه ی تمام نمای زندگی ملت هاست؛ آن جا که تاریخ گنگ و بی صداست، اسطوره سخن گوی جان ها و دل هاست. اسطوره های هر ملتی از بی کران رازها، رمز ها و نیازهای آنان سخن می گویند. اسطوره، پایه و موجد بسیاری از دین ها در طول تاریخ بوده است. زیرا دین ها به خصوص ادیان باستانی، برخاسته از بافت اسطوره و تاریخی سرزمین هاست. وقتی سخن از بافت فرهنگ کهن به میان می آید، بدون تردید، ابتدا ذهن و افکار متوجه ساخت اسطوره ای آن می گردد. در این کتاب سعی شده تا آن جا که ممکن است، اطلاعاتی درباره ی بعضی اسطوره های ایران باستان و نیز شناخت مختصری از دین و آیین و به طور کلی زبان و فرهنگ ایران باستان به خوانندگان ارائه داده شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اساطیر ایران باستان

  • ناشر: هیرمند
  • کد کتاب: 80998 - 7/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: عصمت عرب گلپایگانی, تاریخ تمدن ایران, اساطیر ایران, اسطوره های ایرانی, تاریخ ایران باستان, کتاب اساطیر ایران باستان